Тривожний симптом

Помітила, що останнім часом болить шкіра голови і на гребінці залишається забагато волосся. Чому це відбувається?

Ілона

Болить шкіра голови

Болючість шкіри голови – це не дуже хороший симптом. Він свідчить про запалення шкіри голови, яке й дає ці неприємні відчуття. Також сам процес посиленого випадіння волосся супроводжується виділенням певних біологічних речовин, які подразнюють нервові закінчення що дають ефект болю. Також тугі зачіски можуть спричиняти порушення кровообігу в шкірі голови і теж давати ефект болючості.

На цю тему потрібно поспілкуватися з сімейним лікарем та обстежити організм у цілому, бо такий симптом може свідчити про те, що щось з організмом негаразд.

Також не треба забувати про харчування і сон. Річ у тому, що волосся на 85 % складається з білка, відповідно, якщо наше харчування незбалансоване, то потрібно, щоб там були продукти із високим умістом білка: м’ясо, риба, молочні продукти, білок рослинного походження, яйця.

Спати треба не менше 7-8 годин. У стресовий період це потрібно, щоб нервова система встигла оновитися, щоб вона не посилала негативні імпульси, і волосяний фолікул не переходив у режим «бойового чергування».

Емоційний баланс також важливий. Звісно, під час війни говорити «менше нервуйте» – це некоректно стосовно більшості людей, однак спостерігайте за своїми близькими, за собою. Якщо ви розумієте, що рівень стресу виходить за межі та потрібна якась спеціальна допомога, заспокійливі препарати чи спілкування з психологом – при можливості займіться цим питанням.

Важливо не нехтувати гігієною шкіри голови. Не треба думати, що якщо ми сидимо вдома і не виходимо, то мити голову вже не треба. Людина навіть психологічно ліпше себе почуває, коли вона бачить себе у дзеркалі здоровою, з блискучим волоссям, з чистою шкірою голови.

Кузьма Хобзей, лікар дерматолог-трихолог

  «Уют» №31-28.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *