Цілющі властивості бруньок

Цілющими властивостями володіють багато рослин, і ці ж властивості мають їхні бруньки. Проте найчастіше використовують для лікування березові, тополеві та соснові бруньки.

Цілющі властивості бруньок

Заготівлю березових бруньок здійснюють на початку весни до кінця квітня (залежно від погоди). Як тільки вони набрякнуть і стануть липкими на дотик, можна починати збір. Потім сушать у прохолодному, добре провітрюваному приміщенні, протягом трьох-чотирьох тижнів. Березові бруньки зберігають у щільно закритих банках або в полотняних мішечках.

Лікувальні властивості сировини зберігаються кілька років. Народна медицина трактує березові бруньки як універсальний спосіб покращення роботи кишківника, жовчного і сечового міхурів, а також нормалізації діяльності ендокринної системи: щитовидної і підшлункової залоз, гіпофіза, епіфіза, яєчок і яєчників. Також березові бруньки виявляють протимікробну активність проти великої кількості штамів стафілококів, згубно впливають на аскарид і гостриків, дезінфікують порожнину шлунку.

Вживати їх слід настояними на горілці чи спирту, але дозовано, оскільки через наявність у них смол можна серйозно нашкодити травному тракту.

Соснові бруньки володіють протизапальною, відхаркувальною, пом’якшувальною дією. Розширюють судини і розчиняють камені в нирках, жовчному і сечовому міхурах, допомагають при пневмонії, бронхіті та бронхіальній астмі, ангіні, туберкульозі, застуді, лікують попереково-крижовий радикуліт і екзему, гастрити.

Застосовуються зовнішньо у вигляді інгаляцій або масажів з ефірною олією. Препарати на основі соснових бруньок містять масу корисних вітамінів, здатні зменшити процес запалення в організмі, при кашлі служать відхаркувальним засобом, виводять мокротиння, звільняючи дихальні шляхи.

Незамінні бруньки в період вірусних захворювань, також вони знімають спазм, дезінфікують рани, очищають судини, зміцнюють і допомагають відновити організм після хвороб.

При застудних захворюваннях корисні інгаляції. Для цього готується стандартний відвар: на 1 л води беруть 50 г бруньок та кип’ятять їх 10 хв. Потім до моменту охолодження дихають над парою, накривши голову.

Тополині бруньки мають жарознижувальну, протиревматичну, сечогінну та седативну дії. Застосовують при поліартриті, бронхіальних запаленнях, при циститі, подагрі, ревматизмі, підвищеному нервовому збудженні. Як заспокійливий засіб застосовують ванни.

Мазь, приготовлену з бруньок чорної тополі, використовують при опіках, ранах, які довго не загоюються, виразках, при болях у суглобах. Ванни і мазі успішно використовують для лікування радикуліту, ревматизму, болю в суглобах і шкірних захворювань.

Крім того, свіжі бруньки тополі стимулюють імунітет, їх рекомендують додавати в чай.

 «Погляд часу» №17-21.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *