Ціна миру надзвичайно висока: помоліться за українського воїна, який в окопі захищає світ від біди

Минулий 2022-й залишив болючі шрами на святій українській землі та в серцях мільйонів людей. І навчив цінувати те, що маємо. А світ відкрив для себе Україну, яку століттями нівелювала росія. Неначе в обладунках Бога, наші воїни вражають відвагою та мужністю. І, на відміну від росіян, людяністю.

Ціна миру надзвичайно висока

«Ми виб’ємо з вас українців, щоб ви полюбили росію», – казав російський слідчий одній жінці, яка пережила тортури. Потім він її побив і зґвалтував. Це здається досить точним узагальненням стратегії путіна. Але це не працює в Україні. Злодіяння путіна тільки зміцнюють бажання дати відсіч», – написав оглядач Ніколас Крістоф у The New York Times.

Ми ніколи не полюбимо росію. Не забудемо. Не пробачимо. Пам’ятатимемо, як під схвальні аплодисменти цієї недонації російська армія чинила в Україні вбивства, грабежі та зґвалтування, викрала тисячі дітей, перетворювала в дим електричні мережі, щоб змусити мирних жителів замерзнути взимку. московія для багатьох поколінь українців залишиться ворогом та окупантом…

Ми дізнаємось ще багато різних речей. На все свій час.

Війна – це страшна статистика болю, розлук, економічних та природних збитків, людських втрат. Цифри вражають. Наприклад, 43 % або 2,25 млн українських дітей через війну навчаються в школах ЄС. У вересні 2021 року в українських школах та дитсадках вчилися 5,4 млн дітей.

Або таке. Урожай зернових культур в Україні знизився на 40 % через повномасштабне вторгнення росії. За підрахунками, цьогоріч він становить 65-66 млн тонн. Торік було зібрано 106 млн тонн.

Кожна вітчизняна галузь зазнала величезних збитків. А чимало українських міст і сіл росіяни намагаються зрівняти з землею. Для росіян немає перешкод, щоб бити по цивільній інфраструктурі та знищувати людей. Одним із наративів путіна та ворожої пропаганди було звільнення «народу Донбасу». І «звільняють» – від майна, здоров’я, життя… І не лише на Донбасі.

Європа жахнулася. Світ жахнувся. В Євросоюзі усвідомили, що росія загрожує не лише Україні та пострадянським країнам, а в небезпеці й країни, які вже давно інтегровані у ЄС. Війна зняла полуду з очей щодо росії та путіна. Тривалий час його задобрювали, росія отримувала шалені інвестиції. А бункерний тим часом ненавидів Захід, потай готувався до тероризму в Україні й марив відродженням радянського союзу. Не вірив, що хтось допоможе Україні воювати проти «другої» армії світу. Прорахувався…

У кінці року величезним ляпасом росії та особисто путіну став візит Президента Володимира Зеленського до США. Бункерний недофюрер перед цим здійснив «важливу» поїздку до білоруського «бульбофюрера» лукашенка. Після цього прозвучали розмиті заяви про так звану співпрацю.

А от візит Володимира Зеленського до Сполучених Штатів порівняли з візитом британського прем’єр-міністра Вінстона Черчилля до Вашингтона 81 рік тому – у 1941-му. Тоді це призвело до зміцнення західного альянсу, який, зрештою, переміг у Другій світовій.

Поїздка Президента Зеленського підкреслила вирішальну роль президента США Джо Байдена у відродженні західного альянсу, який десятиліттями стримував радянський союз, а зараз бореться з новим експансіонізмом москви.

Опинившись у Вашингтоні, Зеленський міг відчути те саме, що й Черчилль в американській столиці, залитій різдвяними вогнями, після місяців темряви вдома, викликаної повітряними нальотами фашистської авіації. У США Україна в особі Зеленського виглядала лідером вільного світу та викликала захоплення в усіх нормальних людей.

У новому році Україна має виконати чимало важливої роботи. Володимир Зеленський назвав вісім завдань. Це – початок переговорів щодо вступу України до Євросоюзу; підготовка до саміту НАТО та забезпечення його конкретних результатів; отримання допомоги у сфері оборони й безпеки; отримання допомоги у відновленні енергетики після російських ударів; отримання міжнародної допомоги щодо Плану швидкого відновлення України; запровадження нових санкцій проти російської федерації, блокування російських активів у світі; створення міжнародного трибуналу щодо злочину агресії і воєнних злочинів рф; захист українських біженців і допомога їм у поверненні додому.

…2023-й. Він не буде легким для України. Бо війна триває. росіяни й далі руйнують міста, села і долі. Ворог підступний і ще сильний. Україна воює проти абсолютного зла. Заради залякування та задоволення окупанти 24 грудня, напередодні Різдва за Григоріанським календарем, жорстоко обстріляли Херсон. Світ запалював різдвяні вогні, а родини вбитих росіянами українців – заупокійні свічки…

Хтось уже ніколи не скуштує куті, не обійме рідних. У зруйнованих селах та містах замість колядників вулицями ходить вітер… Але українці – сильна нація, яка вірить. Бореться. Дивує. Змінює світ. Бинтує рани. Зціплює зуби. І живе…

«Ціна миру надзвичайно висока. Пам’ятайте про це. Помоліться за українського воїна, який зараз в окопі собою захищає світ від біди. І, повірте, Господь там, поруч із ним», – сказав у своїй промові Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Молимось… Дякуємо… І віримо: 2023-й стане роком нашої Перемоги. Завдяки відвазі українських воїнів та Божій помочі.

«Сьогодні Бог носить «піксель»,
Щоранку шнурує берці –
І ходить поперед війська,
Спиняє навалу смерті… –

А ще, як написав автор вірша Василь Задорожний, –

Сьогодні Бог у халаті,
Зі скальпелем, посивілий…
І тягне дріт електричний…
Хлібину до печі садить,
Вселяє в серця надію…
Сьогодні Бог в Україні».

Ольга Чорна

«Погляд часу» №2-12.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *