Цукровий діабет і способи його профілактики

Цукровий діабет

Цукровий діабет буває 1-го і 2-го типу. Діабет 1-го типу (коли організм не здатний виробляти інсулін) у більшості випадків виявляють у пацієнтів до 30 років. Діабет 2-го типу (коли інсулін виробляється, але його кількості недостатньо чи він не сприймається організмом) частіше вражає людей віком понад 40 років, які ведуть малорухливий спосіб життя і мають зайву вагу.

При цьому цукровий діабет 2-го типу становить 90 % усіх випадків захворювання, і підступність цієї недуги в тому, що багато які хворі про неї не підозрюють. Так буває через те, що для хвороби характерним є повільний розвиток і її симптоми часто залишаються непоміченими.

Тим часом не виявлений і не контрольований діабет може призвести до таких ускладнень, як інфаркт, інсульт, ниркова недостатність, втрата зору й ампутація нижніх кінцівок.

Основні фактори ризику виникнення цукрового діабету

Основні фактори ризику для виникнення діабету 2-го типу – це спадковість, вік і зайві кілограми. Також розвиток хвороби провокують часті стреси та несприятливі екологічні умови.

Способи профілактики цукрового діабету

Найефективніший захід профілактики діабету 2-го типу – це здоровий спосіб життя, правильний раціон та фізичні навантаження.

Збалансована дієта має включати в себе продукти з цільного зерна, фруктів та овочів, молока та кисломолочних продуктів (із низьким умістом жиру), нежирного м’яса й риби.

Варто скоротити споживання насичених жирів (вони містяться у вершковому маслі, сирі, вершках, жирному м’ясі), а також цукру, здоби, тістечок і солодких напоїв. В ідеалі треба їсти часто (5-6 разів на добу), але невеликими порціями.

Що стосується фізичного навантаження, то навіть якщо ви ніколи не займалися спортом, почніть зі щоденної зарядки, більше гуляйте і ходіть пішки, не користуйтеся ліфтом. Зважте також, що регулярні півгодинні заняття набагато корисніші, ніж тривалі й інтенсивні, але поодинокі тренування.

Якщо у вас є якісь із факторів ризику виникнення діабету, зверніться до терапевта чи ендокринолога за індивідуальною консультацією. Насторожити вас мають такі симптоми, як сильна спрага, часте сечовипускання, погіршення зору, повільне загоєння ран, підвищена стомлюваність і слабкість.

  «Погляд часу» №41-08.10.2020

Читайте також: При цукровому діабеті 2-го типу

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *