У чому користь йодної сітки

Сетка йода

Надзвичайно популярним засобом самолікування є нанесення йодної сітки. Одні вважають: на благо все, що не зашкодить, інші свято вірять, що вона допоможе при будь-яких захворюваннях. У чому секрет йодної сітки і чи дійсно може лікувати від різних хвороб?

Ефект усе-таки є

Медики ефект від застосування йодної сітки пояснюють просто: у тому місці, де вона намальована, посилюється кровообіг, розширюються судини, внаслідок чого до хворої ділянки починає швидше надходити кров. Вона приносить захисні клітини і сприяє швидкому виведенню продуктів обміну, внаслідок чого процес одужання прискорюється. Таким чином, нанесення йодної сітки сміливо можна порівняти з фізіопроцедурами, оскільки у їх основі лежить принцип надання місцевоподразнюючої дії.

В якості додаткового лікувального методу нанесення йодної сітки цілком виправдано (слід враховувати, що це не основне лікування, а додаткове!). Квадрати з йоду ефективні при бронхіту, ГРВІ, міалгії, загостренні остеохондрозу, а також різних ударах і розтягненнях.

Кілька табу

Йодна сітка без використання лікарських препаратів неефективна. Після огляду та призначення лікування потрібно уточнити у лікаря, чи можна робити йодну сітку – і на яку саме зону. Майте на увазі:

  • йодну сітку можна наносити на пошкоджену шкіру;
  • неприпустиме попадання розчину йоду на слизові оболонки;
  •  не можна наносити сітку з йоду на ділянку серця і щитовидної залози;
  • не рекомендується проводити йодні процедури при підвищеній температурі тіла;
  • йодна сітка протипоказана дітям до трьох років.

Як правильно нанести? Потрібно взяти 5 %-й розчин йоду, вмочити у нього вушну паличку і намалювати на тілі грати з вертикальних і горизонтальних смуг. Ідеальна величина осередків дорівнює квадратному сантиметру.

Чи допоможе йодна сітка виявити йододефіцит?

Прийнято вважати, що за швидкістю, з якою вбереться йод, який нанесли на шкіру, можна визначити наявність або відсутність йододефіциту в організмі. Якщо дефіцит є, йод, нанесений на шкірний покрив, зникне через 2-6 год. Якщо немає, він буде вбиратися добу, а іноді й довше. Слід зазначити, що даний факт не підтверджений із наукової точки зору. Швидкість зникнення йоду зі шкіри, у першу чергу, обумовлена наявністю одягу, жирністю шкіри і кровообігом. Від ступеня насичення організму йодом або від його дефіциту це не залежить.

  

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber