У чому секрет безсульфатних шампуней?

Попит на безсульфатні шампуні не вщухає вже досить тривалий час. Їх рекомендують стилісти та перукарі, рекламують бьюті-блогери, а косметичні магазини створюють для них спеціальні полиці. У чому їх секрет?

У чому секрет безсульфатних шампуней?
Що таке сульфати?

Сульфати – це дешеві ПАР (поверхнево-активні речовини), продукти нафтопереробки, їх додають у різні засоби для чищення (шампуні, гелі, порошки), щоб домогтися більшого піноутворення і посилити очищувальні властивості. Їх не можна назвати безпосередньо небезпечними. Але вони можуть вимивати пігменти та доглядові компоненти, що фарбують, та можуть провокувати подразнення, сухість і лупу, а також вони шкодять екології. Сульфати можуть накопичуватися і в тривалій перспективі несприятливо позначатися на волоссі та чутливій шкірі. Але варто врахувати, що все це індивідуально.

Особливості безсульфатних шампунів

Ці засоби не містять сульфатів, замість них у складі є натуральні компоненти: рослинні екстракти, олії, протеїни, амінокислоти тощо. Також вони містять ефірні олії з антибактеріальними властивостями, саліцилову кислоту та речовини з бактерицидною дією. Для піноутворення до складу додають натуральні замінники, отримані шляхом перероблення глюкози та кокосової олії (хоч і піни від них значно менше, ніж від сульфатів). Безсульфатний шампунь містить тільки нешкідливі компоненти, які легко змиваються і не порушують захисних механізмів шкіри.

Вони м’яко та делікатно впливають на волосся та шкіру голови. Не сушать і не викликають подразнень. Легко змиваються теплою водою. Підходять навіть для сухого та пошкодженого волосся. М’яко впливають на барвники, тому подовжують яскравість і насиченість фарбування. Також подовжують ефект від салонних процедур – ламінування, випрямлення, завивки і т. д. Гіпоалергенні та безпечні, екологічні.

У складі безсульфатного шампуню не повинно бути SLS, SLES, ПАР, TEA, АLS, ALES.

Які недоліки варто врахувати?

Безсульфатні шампуні не виробляють багато піни. Їх потрібно наносити не один раз і тримати кілька хвилин.

Ними складно якісно відмити волосся від лаку, пінки, мусу, косметики з силіконами та інших сильних забруднень. Неекономно витрачаються – у 2-3 рази швидше, ніж сульфатні аналоги, а коштують дорожче.

«Уют» №10-9.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *