У двох випадках комунальні рахунки можна не сплачувати

Під час воєнного стану українці у двох випадках мають право не платити за комунальні послуги: їх можуть перерахувати, а борги списати.

У двох випадках комунальні рахунки можна не сплачувати

У першому випадку споживачі можуть не платити за газ та воду (за відсутності лічильника), якщо щонайменше 30 діб не проживають у будинку. Як роз’яснили на «гарячій лінії» уряду, з довідкою слід звернутися до постачальника комунальної послуги. У прикладі з водою це водоканал.

«Це норма закону, яка вже давно існує. Це не нововведення. Передбачено у ч. 1 ст. 7 Закону «Про житлово-комунальні послуги», – пояснили в уряді.

Якщо ж у вас є лічильник, ви щомісяця повинні передавати показники, і якщо вони у поточному місяці відповідають показникам минулого, борг не нараховуватимуть. Ця норма закону не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.

У другому випадку громадяни можуть не платити за комуналку, якщо будинок чи квартиру зруйновано від обстрілу. У такому разі комунальні борги списуються. Важливо повідомити факт руйнування житла до поліції.

 «Уют» №31-28.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *