У грозу відключіть мобільник, можливий удар блискавки

удар блискавки
У грозу відключіть мобільник, можливий удар блискавки

Що потрібно робити, якщо почалася гроза, і де краще ховатися від стихії?

У Львові блискавка вдарила у групу людей, які вирішили перечекати грозу біля озера, у результаті 30-річний чоловік і 9-річна дівчинка загинули, ще один чоловік і його 11-річний син були госпіталізовані. Хлопчика доставили до реанімації опікового центру у дуже важкому стані, а його батька госпіталізували з підозрою на інфаркт. А на Волині від удару блискавки загинули брат і сестра, 11 і 14 років. Коли почалася гроза, діти пасли худобу. Потужний удар блискавки миттєво позбавив їх життя. Удар блискавки припав на верхню частину тіла – у хлопчика на голові згоріло все волосся, а у дівчинку влучила у ланцюжок на шиї.

Але ж правила поведінки у грозу прості:
  1. Якщо під час грози ви перебуваєте вдома, потрібно закрити всі двері й вікна. Протяги у приміщенні притягують кульові блискавки. Слід триматися подалі від електричних приладів, вимкніть мобільний телефон, телевізор та іншу техніку – вона притягує розряди.
  2. Якщо стихія застала вас на вулиці, негайно вимкніть мобільний телефон та інші гаджети.
  3. У пошуках укриття від грози уникайте високих дерев, особливо тих, що ростуть окремо. Не зупиняйтеся біля залізних огорож. Тримайтеся подалі від стін, біля яких ростуть дерева. У лісі не варто ховатися на підвищеннях, найкраще під низькими деревами чи чагарниками, які ростуть поблизу.
  4. Майте на увазі, що найбільш уразливі для електророзрядів дуб, тополя, сосна і ялина. Найменш – верба, клен та чагарники.
  5. Якщо ви перебуваєте у полі, знайдіть рів або інше поглиблення у землі. На мокрій землі не варто лягати у повний зріст, краще сісти, нагнувши голову так, щоб вона була не вище, ніж об’єкти навколо. Ховатися рекомендується по одному, а не групами, адже розряд передається через контакт із людськими тілами.
  6. Перебігати з одного притулку до іншого потрібно нешвидко і злегка пригнувшись, щоб розряд не влучив у голову, якщо вона буде вище інших об’єктів.
  7. Не повинно бути контакту з будь-якими металевими предметами, у тому числі речами, які зазвичай люди носять з собою. Годинники, браслети, вудки, ножі, ключі потрібно покласти у захищене місце подалі від себе. Парасольку теж краще скласти.
  8. Під час грози не варто їздити на велосипеді, мотоциклі чи верхи на коні. У машині перебувати безпечно, якщо зняти з авто металеві антени, які можуть притягувати заряди.
  9. Під час грози дуже небезпечно плавати у водоймі. Але якщо вже так сталося, потрібно постаратися негайно вибратися на берег, причому плисти потрібно дуже плавно, не розмахуючи руками. Небезпечно також перебувати у човні. Якщо човен далеко від берега, потрібно витягнути з води весла і перечікувати стихію, сидячи нерухомо.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.