У якому віці можна залишати дитину саму вдома?

У якому віці можна залишати дитину саму вдома?

Переважна більшість дбайливих батьків намагаються не залишати своїх дітей без нагляду вдома, залучаючи на допомогу бабусь, дідусів чи родичів. Та все ж іноді виникають такі ситуації, коли доводиться покинути дитину вдома саму.

На думку психолога, кожна дитина індивідуальна, тому конкретної поради щодо віку дитини, яка може залишитися деякий час наодинці, немає.

Юридично залишати на самоті дитину до 11 років заборонено. Із психологічної точки зору теж. Однак є діти, яких і в 15 років залишити наодинці небезпечно.

Як дізнатися, чи готова ваша дитина бути деякий час одна?

Для цього запитайте, скажімо, у дитини, чи погана звичка гризти нігті. Здебільшого діти відповідають, що це погано. На перший погляд, батьки вважають, що дитина молодець і все правильно каже. Після цього виникне інше запитання: «Чому ти вважаєш, що це погано?» Якщо у дитини є сформоване відчуття «я» і «що важливо для мене», то вона відповідатиме: «У мене нігті будуть некрасиві…», «Це погано для мого здоров’я». Якщо ж у дитини цього поняття ще немає, відповідь буде: «Бо мама буде сваритися і діти будуть сміятися». Відчуваєте різницю?

Ось це запитання можна використовувати, перевіряючи, чи готова ваша дитина бути вдома одна. Якщо дитина не лише розуміє, що є погане і хороше, а коли усвідомлює, чому це для неї погано чи добре.

У жодному разі не залишайте дітей, коли помічаєте, що у них поганий настрій або спостерігається депресивний стан.

Якщо залишити дитину наодинці все ж таки доведеться, дайте їй таке завдання, яке дитина може виконати. Наприклад, скласти пазли чи розмалювати малюнок. Повернувшись додому, не забудьте похвалити своє чадо та сказати, що ви ним пишаєтеся.

«Погляд часу» №16-16.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *