У кімнатах – двері з ламінату

двері з ламінату
У кімнатах – двері з ламінату

Затіяли ремонт у будинку, бо вже 20 років його не робили. Але від цін за голови хапаємось. Зокрема треба замінити двері в кімнатах. У продажу є великий вибір недорогих ламінованих дверей. Ціна влаштовує, але не раз чули, що вони недовговічні. Розкажіть про них. До речі, чим вони відрізняються від шпонованих дверей.

Роман Цюпа, Херсонська обл.

Переконувати вас у тому, що недорогі ламіновані двері слугуватимуть довго, справді не виходить. Однак це не означає, що такий варіант треба відкинути. Ламіновані двері мають певні переваги й слабкі місця. Головна перевага – невисока ціна. А завдяки малій вазі вони не створюють навантаження на стіну. Крім того, за потреби їх легко зняти з петель, вони не осідають від власної ваги.

Для виробництва полотна ламінованих дверей використовують каркас зі стільниковим наповнювачем (гофрований картон або стільники МДФ), облицьований плитами МДФ чи ДСП, які ламінують декоративною плівкою.

Вибір кольорів величезний, що дає змогу підібрати їх під конкретний інтер’єр. Ламінована плівка повторює відтінок та візерунок волокон будь-якої породи. Вигляд такі двері мають непоганий. Утім, це справа смаку.

До того ж якісні ламіновані двері важко відрізнити від інших типів подібних виробів. Такі двері вологостійкі (якщо ламінат не на паперовій основі) і добре витримують низьку та високу температуру, прості в догляді, легко миються, стійкі до хімічних мийних засобів. Що ж до недоліків, то від сильних ударів на дверях можуть утворитися тріщини та сколи, хоч загалом ламінована плівка захищає поверхню від пошкоджень. Ламінат може відшаровуватися від полотна. Часто це відбувається через недотримання технології виробництва. У місцях стиків плівки іноді з’являються щілини. Шумоізоляція таких дверей низька, тому як вхідні їх зазвичай не використовують. Слід також розуміти, що ламіновані двері бувають різної якості.

Особливу увагу потрібно звертати на спосіб виготовлення ламінованої плівки та її товщину. Найкращий варіант – ПВХ-покриття.

За екологічністю ламіновані двері, звісно, поступаються виробам із натурального дерева. У разі сильних пошкоджень ремонту вони зазвичай не підлягають, тому потребують заміни.

Шпоновані двері облицьовуються шпоном тонким зрізом із дерева, що виготовляється з різних порід дерев. Шпон обробляють вологостійким розчином, потім наносять лак, щоб зберегти колір. У такому випадку колір і текстура дверей є традиційними, як і для дверей з натурального дерева.

Шпоновані двері виглядають благородно і природно. Можуть виготовлятися із застосуванням інкрустації та складних геометричних малюнків. На відміну від ламінованих, шпоновані двері, зроблені з природного матеріалу, не можуть бути виготовлені повністю ідентичними одна одній, невеликі відмінності будуть присутні.

Покриття дверей лаком надає їм стійкості до механічних впливів. При порушенні цілісності поверхні шпоновані двері можуть бути реставровані. Зрозуміло, що вартість шпонованих дверей вище ламінованих.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *