У кого пріоритет при покупці будинку

купівля будинку

Нам із сестрою в спадок від мами дістався будинок у рівних частках. Спадщину ми оформили. Сестра живе в іншому місті, і їй краще продати будинок і розділити гроші. А я хочу купити цей будинок. Але, на жаль, ми з сестрою не в дуже теплих відносинах, боюся, вона з принципу може продати частину будинку стороннім людям, поки я зберу необхідну суму на покупку. Чула, що є право переважної покупки. Це правда, що вона спочатку повинна запропонувати мені купити її частину будинку?

Р. Довгань, Одеська обл.

Так, це правда. Якщо ваша сестра вирішить продати свою частину будинку, другий власник (у даному випадку ви) має переважне право купівлі цієї частки.

Механізм, за яким ваша сестра зобов’язана виходити з пропозицією, визначає ст. 362 Цивільного кодексу України. Вона зобов’язана письмово повідомити вас про намір продати свою частину будинку, указавши ціну та інші умови. Ви, отримавши таке повідомлення, повинні висловити або свою згоду (бажано письмово), або відмову. Якщо протягом місяця від вас не буде ніякої відповіді, буде вважатися, що ви відмовилися купувати частину будинку, і вона має право пропонувати його для покупки іншим людям. Якщо ж ваша сестра проігнорує цю процедуру і продасть свою частину іншим людям, не запропонувавши спочатку вам, то таку угоду ви маєте право оскаржити в суді.

Протягом року (позовна давність) ви можете подати позов і просити суд перевести правовий статус покупця з іншої особи на вас. При цьому ви будете зобов’язані внести гроші за частину будинку, які сплатила інша особа, на депозитний рахунок суду, щоб згодом ця сума могла бути повернута покупцеві.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.