У країні заборонять термометр

У країні заборонять термометр
У країні заборонять термометр

В Україні найближчим часом заборонять ртутні лампи і термометри. Це станеться у рамках ратифікації Мінаматської конвенції про заборону ртуті у побуті.

Ця конвенція передбачає поступову заборону видобутку ртуті та виробництва побутових приладів із нею. Зокрема, мова йде про термометри, люмінесцентні лампи, барометри і деякі медичні препарати. При цьому у конвенції передбачено винятки для приладів, у яких немає більш безпечних аналогів.

Повідомляється, що Мінприроди України вже розробило і подало на громадське обговорення законопроект, що передбачає ратифікацію цієї конвенції.

Директор Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності відомства Сергій Лук’янчук зазначив, що цей законопроект не вплине на український бізнес, оскільки подібні прилади в Україні давно не виробляються. Ідеться виключно про імпорт. Очікується, що ратифікація цієї конвенції сприятиме більш активному пошуку альтернатив для ртутних приладів в Україні.

При цьому варто зазначити, що передбачені конвенцією обмеження також торкнуться більш серйозних сфер, таких як виробництво цементу, застосування хлоркислотних технологій, і роботи вугільних ТЕС, діяльність яких пов’язана з викидами ртуті.

Очікується, що разом із Конвенцією у країні будуть впроваджені нові методи поводження з ртуттю та її сполуками. Це допоможе запобігти утворенню ртутних відходів. На сьогодні Конвенцію підписали 130 країн і ратифікували 94 країни.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *