У мiстi Черкаси стартував купальний сезон

купальний сезон

З 1 червня офіційно відкрито купальний сезон. Розпочато відлік найбільш клопіткого періоду в Служби порятунку, коли головне завдання не допустити трагедій на воді.
Проте порятунок починається з попередження. Саме тому спеціальна комісія у складі фахівців Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області, управління цивільного захисту Черкаської міськради, представників КП «Дирекція парків»,  Укрдерж­продспоживслужби, відділу екології ЧМР та міської аварійно-рятувальної служби провели спеціальний рейд міськими пляжами, аби перевірити, яким чином відреагували власники пляжів на пропозиції, які були запропоновані фахівцями цих служб, напередодні початку купального сезону.
Оглядаючи пляжі, представники контролюючих органів звернули увагу на наявність та комплектацію рятувальних постів, які на відміну від минулого року організовані та укомплектовані вже на всіх пляжах. Спілкуючись із рятувальниками, які чергують щодня  з 10 до 19 години, фахівці ДСНС перевірили їх готовність не лише до дій на воді, а й щодо надання першої медичної допомоги.
Фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій вкотре детально роз’яснили власникам пляжів «Правила охорони життя людей на водних об’єктах», наголосили на найбільш важливі вимоги.
Нагадаємо, що за  результатами обстеження, придатними для літнього відпочинку на воді визнали лише 4 пляжі: три комунальних («Соснівський-1», «Пушкінський» та «Смілянський») та один приватний – «Бочка». На цих пляжах встановлені і працюють рятувальні пости. Вони мають усе необхідне спорядження для порятунку людей на воді, а також обладнані рятувальними човнами. Рятувальники чергують щодня з 10 до 19 години. Окрім порятунку на воді, вони можуть надавати й першу медичну допомогу.
Решта обстежених територій, так званих приватних пляжів, мають низку важливих недоліків, які свідчать про небезпеку використання їх для активного та безпечного відпочинку.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber