У моді – фальшвікно

Фальшвікно
Зробити своє житло красивішим і затишнішим можна без особливих матеріальних витрат. Фальшвікно – це той випадок, коли слово «фальш» не має негативного змісту. По суті це імітація справжнього вікна, прийом, який виконує одночасно кілька завдань: візуально змінити інтер’єр, підкреслити його стиль, розширити простір, зробити приміщення комфортнішим, можливо, приховати якісь недоліки стіни.

Приміром, вам хочеться бачити за вікном квіткову галявину або морський пейзаж, уявити, що живете в якомусь затишному італійському чи англійському містечку. Однак реалії життя інші. Особливо це стосується жителів великих міст, які за своїми вікнами замість романтичних пасторалей бачать однаковісінькі сусідні будинки. Не секрет, що такі «краєвиди» аж ніяк не поліпшують настрій. А за допомогою фальшвікна ви зробите пейзаж приємнішим.

Шляхів створення таких вікон кілька, але найважливіше – щоб вони були «на своєму місці». Розміщують їх зазвичай на глухих стінах. Таке вікно можна просто намалювати на стіні. Як варіант – малюнок наносять на фанеру, яку потім за допомогою рідких цвяхів наклеюють на стіну.

Щоб додати вікну більш реалістичного зображення, застосовують фотошпалери з красивим фотопейзажем розміром як вікно. Є навіть фотошпалери з ефектом тривимірного простору. Для реалістичності поверх монтують віконну раму. Її можна зробити з дерев’яних планок або поліуретанового молдингу, які фарбують у будь-які кольори.

Підказка: можна взяти раму зі старого вікна. Щоб зробити виріб іще більш реалістичним, поверх зображення накладають скло. У раму фальшвікна можна вставити вітраж. Вітражі дуже ефектні в арочних вікнах.

Ще одна ідея – вікно дзеркального типу. Такі вікна візуально розширюють простір.

Можна зробити фальшвікно з підсвічуванням. Однак для цього треба попрацювати з системою освітлення. Вікно за бажанням доповнюють підвіконням (практичний елемент, який може виконувати роль полички), карнизом, шторами. Гарний вигляд мають фальшвікна у віконних нішах, але в такому разі обов’язково знадобиться підсвічування. Ніші часто роблять у гіпсокартонних стінах.

Де можна зробити фальшвікно? У кухнях, вітальнях, дитячих кімнатах, передпокоях і навіть у санвузлах. Наприклад, у ванній зазвичай немає вікон, а її площа невелика. У такому разі доречне фальшвікно із дзеркальної плитки. Воно розширить межі та зробить приміщення світлішим. Перевага дзеркальної плитки в тому, що вона не боїться вологи. У вузькому передпокої фальшвікно візуально зробить приміщення ширшим.

Воно буде доречним у будь-якому інтер’єрі. Приміром, якщо його виконано в романтичному або класичному стилі, то «за вікном» можна розташувати зображення лавандового поля тощо; у середземноморському – водну стихію; в стилі еко – ліс; у стилі хай-тек – пожвавлену вулицю чи небо.

Цікава ідея – кутове вікно. Так часто прикрашають порожній куток, створивши відчуття відкритого простору. Тут же можна облаштувати зону відпочинку, наприклад, розмістити диван.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber