У МОЗ розповіли про лікарів у селах

У МОЗ розповіли про лікарів у селах

Міністерство охорони здоров’я України повідомило, як буде працювати сімейний лікар у селах після медреформи. На офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я  продовжують відповідати на найпоширеніші питання, що стосуються медреформи. Цього разу медики пояснили, як буде виглядати робота сімейних лікарів у селах.

«У селах сімейного лікаря обирає місцева громада. Сільські громади нарешті зможуть істотно поліпшити первинну допомогу. Створивши для лікаря хороші умови життя і праці, села зможуть запросити перспективних фахівців. Гідну заробітну плату забезпечить держава», – розповіли у МОЗ.

Також стало відомо, що тарифні ставки зарплати лікарів скасують. До того ж, один сімейний лікар зможе працювати у кількох населених пунктах, розміщених поблизу, і які мають невелику кількість жителів. Таким чином медик отримає підтримку від кількох місцевих громад, а не однієї.

Які послуги надає сімейний лікар

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про те, що буде входити в обов’язки сімейного лікаря.

«Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги – вчасно попередити чи виявити захворювання на ранній стадії. А також надати невідкладну допомогу при гострих станах і раптовому погіршенні стану здоров’я: високій температурі тіла, гострому і раптовому болю, порушенні серцевого ритму, кровотечі, інших станах, захворюваннях, отруєннях та травмах, що вимагають невідкладної допомоги», – зазначають у МОЗ.

Зазначається, що лікар первинної допомоги може проводити обстеження і призначати аналізи. А на основі таких даних сімейний лікар обирає, як лікувати гострі чи хронічні стани хворого. У разі необхідності він також може написати напрямок до фахівців певного профілю.

Усього в обов’язки лікаря первинної допомоги входить: профілактика захворювань у групах ризику; вакцинація; видача медичних довідок, а також лікарняних листів; видача рецептів за програмою відшкодування вартості ліків «Доступні ліки», серед них і рецепти на ліки для хронічних хворих.

Уляна Супрун підкреслила, що медична реформа не позбавить можливості викликати сімейного лікаря. «Кожен лікар зможе виїжджати до своїх пацієнтів. Це буде їхній вибір, вони будуть виїжджати чи вони пацієнтів викликатимуть до себе. Це залежить від стану пацієнта, або хворий може приїхати чи лікар повинен виїхати. Є ще також інший закон, який ми зараз намагаємося імплементувати. Це підтримка медичної допомоги у сільській місцевості», – пояснила вона. Також Супрун зазначила, що мова йде про законопроект, згідно з яким лікарі у селах зможуть отримати власний транспорт. Також в. о. міністра додала, що у країні працює невідкладна допомога, якою зараз рідко користуються українці.

Саме у ній лікарі можуть приїжджати до хворих, але це не можна назвати екстреною допомогою. «Ця система невідкладної медичної допомоги ще не організована на тому рівні, який ми б хотіли бачити», – пояснила У. Супрун.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber