У пошуках джерела струму…

Забезпечити квартиру струмом можна за допомогою автомобільного акумулятора, а також – інвертора.

Забезпечити квартиру струмом можна за допомогою автомобільного акумулятора та інвертора

Інвертори можуть бути автомобільними чи такими, які входять до складу систем безперебійного живлення. Важливо їх не плутати. В автомобільних інверторів обмежене застосування. На виході такі прилади можуть давати 100-500 Вт. Не менш важливо дивитися на номінальну потужність інвертора. Виробники вказують пікові показники, однак прилад не видасть такі цифри у робочому режимі.

Тому краще звертати увагу на меншу потужність, яка вказана в інструкції. Зазвичай вона на 30-50 % менша від пікової. Знаючи цю номінальну потужність, ви зрозумієте, яку максимальну потужність можна під’єднати до інвертора.

Зазвичай, автомобільні інвертори непридатні для побутових приладів. Але якщо на приладі є напис pure sin, це означає, що він гарантовано видаватиме таку напругу, яка не нашкодить побутовій техніці.

Не варто перевантажувати автомобільний акумулятор і інвертор навіть із чистою синусоїдою. Важливо стежити за цим. Фахівці рекомендують підключати прилади почергово. Наприклад, на 1 год. котел, а потім на 1 год. холодильник. У характеристиках кожного побутового приладу є інформація про їх номінальну потужність.

Варто розуміти, що автомобільний акумулятор з інвертором однаково не дадуть такої ж потужності, як дизельний чи бензиновий генератор. Максимум можна отримати 1000 Вт.

На жаль, автомобільний інвертор – це не зарядний пристрій. Тому для нього потрібно придбати зарядне, яке можна увімкнути у 220 В. Як правило, прилади з чистою синусоїдою вже мають у собі зарядне, тому вони переходять у режим акумуляторної батареї, як тільки з’являється струм у мережі. Він буде працювати як комп’ютерний «упс» – коли зовнішнього струму немає, він живить пристрої, які підключені до нього, коли струм з’являється, то переходить у режим зарядження.

Чи можна використовувати комп’ютерний «упс» замість інвертора? Так, можна, але варто пам’ятати, що зазвичай він не дуже потужний (близько 300 Вт). Цей прилад можна назвати поєднанням акумулятора, зарядного пристрою та інвертора. А сучасні блоки безперебійного живлення можна навіть заряджати від сонця – вони мають клеми, які підключаються до сонячних панель.

Наскільки вистачить комплекту автомобільний акумулятор + інвертор? Тут потрібно використовувати просту формулу.

Новий автомобільний акумулятор (має напругу 12,6В) можна розрядити макс. на 70 %. Тому, якщо АКБ 65АГ (65 ампер годин), виходить, що ви можете використати лише 45 АГ. Візьмемо, до прикладу, котел, який має повне споживання 100 Вт. Вираховуєте час використання:

  1. Р = U х І
  2. І = Р / U
  3. І = 100Вт / 12,6В = 8A
  4. 45АГ / 8А = 5,5Г

Виходить, що котел може працювати не більше 5 годин.

 «Уют» №2-12.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *