У пустелі Гобі знайшли скелет динозавра

знайшли скелет динозавра
У пустелі Гобі знайшли скелет динозавра

На думку експертів, останки належать травоїдному динозавру зауроподу, який жив 70 млн років тому.

Група японських і монгольських вчених під час спільного дослідження на території пустелі Гобі виявила скелет великого динозавра. Про це повідомило агентство Jiji.

На думку фахівців, знайдені кістки з високою часткою ймовірності належать зауроподу, а їх вік сягає 70 млн років. Ці травоїдні динозаври мешкали в юрський і крейдяний періоди на всіх континентах. Їхня довжина могла перевищувати 20 м, а маса становила від 15 до 30 тонн. Вони без труда виживали в сухому кліматі та інших екстремальних умовах.

Серед виявлених кісток головними є тазостегнова і хвостова частини скелета, у тому числі велика стегнова кістка довжиною 1,55 м. Вчені зауважують, що це один з найбільших зразків, знайдених у цьому регіоні при розкопках шару грунту, відповідного до пізнього крейдового періоду.

Під час експедиції вони змогли відшукати скам’янілий слід двоногого травоїдного динозавра, який належить до ряду орнітоподів. Його розміри становлять 86 на 115 см, що близько до рекордних показників за всю історію проведення розкопок. При цьому сам динозавр, імовірно, був достатньо великим представником свого ряду і досягав у довжину 17 м – на 5 м більше, ніж знаменитий хижий тиранозавр.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *