У разі відсутності спадкоємця

відсутність спадкоємця

Яка подальша доля земельної ділянки у разі відсутності спадкоємця або його звернення?
О. Дюшко, Київська обл.

Спадкоємець за заповітом чи за законом може відмовитися від прийняття спадщини (ст. 1273 Цивільного кодексу України). Якщо спадкоємець хоче відмовитися, то зобов’язаний подати заяву про відмову від спадщини у строк 6 місяців до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд вважає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заяву про визнання спадщини відумерлою подають після спливу 1 року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем її відкриття (ст. 1277 ЦКУ).

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterest