У спеку городина потребує регулярного поливу

Волога – ось, що потрібне насадженням у спекотну пору року.

Полив городини
Полив городини у спеку

Води потребує не лише надкоренева система, а й корінь. Помідори, перець, капусту й баклажани слід поливати у спеку двічі-тричі на тиждень. Якщо дощів давно не було, то разів чотири-п’ять на тиждень. Насадження не поливають, а проливають. Для цього потрібно змочити водою верхній шар ґрунту, зачекати, поки рідина «увійде», і повторити процедуру ще двічі. Цей метод ефективний тим, що вода проникає до коріння городніх культур і добре його зволожує. Після поливу слід злегка розпушити землю, щоб вона не тріскалася і не стала кіркою, бо це перешкоджає кисню потрапляти до коренів.

Полив необхідно здійснювати у вечірню пору доби або рано-вранці. Вода має бути прогріта, а не крижана. Якщо полити помідори й перець холодною водою, то рослина може загинути, адже коренева система не витримує різких перепадів температур.

За один полив кущ помідорів чи перцю має випити один-два літри води

Вологу слід контролювати, бо від надлишку рідини городня культура може згнити. Воду треба лити під корінь, а не на листя, щоб не спровокувати опіки. Найбільше страждають від них огірки та кавуни.

Капуста любить воду, тому поливати її треба часто, під корінь, використовуючи не менше 2 л на одну рослину. Перед збором урожаю частоту поливу бажано зменшити, адже від зайвої вологи головки капусти тріскаються.

Перець, помідори теж поливають під корінь. Достатня вологість ґрунту важлива у період формування зав’язі – від цього залежить майбутній урожай. Коли плоди дозрівають, то поливати рослини потрібно рідше, щоб на них не «накинулася» фітофтора.

Огірки поливають методом дощування. Якщо огіркам не вистачає вологи, то вони будуть гіркі й пусті. У спекотну погоду цю городню культуру слід поливати чотири рази на тиждень.

Морква, буряки потребують частого поливу лише після проростання. Потім можна робити це кілька разів на тиждень, бо через надмірну вологість ґрунту плоди можуть порепатися. Поливають коренеплоди з лійки з розпилювачем.

Кілька разів на місяць можна поливати насадження розчином аміачної селітри або розведеним курячим послідом. Досвідчені господарі радять підживлювати городину розчином пресованих дріжджів. Слід розчинити 100 г дріжджів у 10 л води і настояти упродовж кількох годин. Отриманою рідиною полити насадження.

«Погляд часу» №30-22.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *