Утеплення горища зекономить 20 % сімейного бюджету

Про переваги та недоліки найпопулярніших утеплювачів для утеплення горища.

Утеплення горища

Із настанням холодної пори року на перше місце виходить питання утеплення будинку та економії коштів на комунальних послугах. Але утеплюючи стіни, вікна та двері, дехто нехтує утепленням горища. У середньому тепловтрата через його неутепленння складає 15-20 %. Тому, якщо правильно забезпечити теплоізоляцію покрівлі, то витрати на опалення можна зменшити на стільки ж відсотків.

Для утеплення горища використовують такі теплоізоляційні матеріали:

  • мінеральну вату,
  • пінопласт,
  • пінополіуретан,
  • сипучі матеріали тощо.

Обираючи серед різноманітних пропозицій ринку, потрібно враховувати деякі умови:

  • матеріал має бути стійким до вологи;
  • якщо на горищі є дроти для передавання електричного струму, обирайте вогнестійкі матеріали, щоб уникнути пожежі у разі замикання;
  • утеплювач не повинен злежуватися;
  • він має зберігати свої властивості при температурі від 25 до -35 °С, під час спеки не виділяти шкідливих випарів, а під час сильного морозу не промерзати.
Особливості утеплювачів

Мінеральна вата. Залежно від матеріалу, з якого вона зроблена, ділиться на три види: скловата, кам’яна вата і шлаковата. Мінеральна вата негорюча, стійка до агресивного середовища, має низький показник теплопровідності, високі звукоізоляційні властивості, дає мінімальне навантаження на стелю. Але при роботі з нею варто пам’ятати про захисний одяг, рукавиці та маску. Мінеральна вата продається у вигляді рулонів та плит. Має достатньо високу ціну у порівнянні з іншими матеріалами.

Пінополіуретан. Головні його переваги – висока механічна і хімічна стійкість, низька теплопровідність, легка вага. Пінополіуретан наносять методом напилення за допомогою спеціального обладнання. На відміну від мінеральної вати, він утворює суцільний теплоізоляційний шар без щілин і тріщин. Цей матеріал не вбирає вологу, прослужить декілька десятиліть, стійкий до грибків і цвілі, перешкоджає виходу тепла через стелю. Утеплення пінополіуретаном коштуватиме дорожче, якщо роботу виконуватиме спеціальна бригада.

Керамзит. Це насипний утеплювач із кульок обпаленої глини. Він створює суцільне покриття на горизонтальній поверхні, добре утримує тепло. Цей матеріал безпечний і екологічний, стійкий до вологи і впливу високих температур. Завдяки технології виготовлення служить довгі роки, не розкладаючись. Гранули керамзиту потребують гідроізоляційного захисту з руберойду чи звичайної плівки з боку теплого приміщення. Зверху керамзит застеляють листами ДСП, дошками чи іншими матеріалами.

Пінополістирольні плити. Це найекономічніший і найдоступніший за ціною вид утеплювача, який випускається у вигляді плит зі спінених гранул. Жорсткий термопласт на 98 % складається з повітря і на 2 % – з полістиролу. Пінополістирольні плити майже не вбирають вологу, стійкі до грибка і гниття. Їх легко монтувати. Та найбільшим недоліком є те, що пінопласт легкозаймистий і при горінні виділяє токсичні речовини.

Тирса. Це старий традиційний спосіб утеплення, який не потребує значних вкладень. Тирса має легку вагу, низьку теплопровідність, тривалий термін експлуатації. Але, разом з тим, володіє значними недоліками. Вона легкозаймиста, добре вбирає вологу, її полюбляють миші, грибки та цвіль. Враховуючи це, тирсу потрібно обробити вогнезахисними засобами, щоб запобігти вбиранню вологи – вкрити зі всіх сторін гідроізоляційною плівкою, обробити антисептичними засобами і захистити від мишей та інших гризунів.

«Погляд часу» №45-10.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *