У травні була переплата, а в червні раптом з’явилися «борги»…

платіжки з незрозумілими цифрами
У травні була переплата, а в червні раптом з’явилися «борги»…

«Погляд часу» №25-2019

У Міністерстві соціальної політики пояснили, як треба діяти, коли одержувачам субсидії надіслали платіжки з незрозумілими цифрами.

«Субсидіанти, які мали невикористані субсидії за жовтень 2018 – січень 2019 року, мали право скористатися ними до кінця опалювального сезону, тобто протягом лютого-квітня 2019 року. Тому борги, які виставили у червні таким домогосподарствам надавачі комунальних послуг, є незаконними», – ідеться у листі Мінсоцполітики.

Якщо станом на травень в «особистих кабінетах» субсидіантів була переплата, а у червні з’явився борг, це привід для одержувачів житлових субсидій вимагати у газовиків, тепловиків та інших надавачів комунальних послуг перерахунку.

Дізнатися причину походження боргу можна, запросивши у комунальників помісячну роздруківку з інформацією: яка соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично спожито домогосподарством, скільки сплачено, а скільки зекономлено.

На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

Червневі платіжки за газ, електроенергію, воду та опалення в одержувачів субсидії з мінусом можливі лише у трьох випадках:

• По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з’явитися у тих людей, які за травень не сплатили рахунки за комунальні послуги.
• По-друге, сім’ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи, повинні доплатити за фактично спожиту послугу понад норму.
• По-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2018-2019 рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно, – повідомили у прес-службі Мінсоцполітики.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *