У вас вперта дитина? Вам пощастило!

Якщо ваша дитина любить демонструвати свій характер і на усе має власну думку, не поспішайте її карати. Психологи стверджують, що такі діти частіше досягають успіху в дорослому житті.

У вас вперта дитина?

Донна Горман, автор книжки «Довідник з виживання для дружини дипломата», поділилася ситуацією, яка сталася багато років тому в дитячому садочку з її дочкою Ейнслі. Вчителька покарала дівчинку, посадивши її окремо від усіх дітей, і сказала, що повернутися до них вона зможе після того, як буде готова розказати про те, що зробила. Однак Ейнслі просиділа так, і коли дітки їли, і коли вчилися. Лише після обіду вона вирішила заговорити. Вчителька була здивована таким рішенням, однак не мама дівчинки.

Колись бабуся Ейнслі, в минулому директор школи, сказала Донні, що мати дітей із сильним характером – дуже добре, адже вони не піддаються впливу однокласників і рідше потрапляють у неприємності у школі. Та від цього Донні не полегшало, вона розуміла, що її дитина має власну думку щодо всього – як одягатися, коли йти спати і т. д.

Однак одне із досліджень підтвердило слова бабусі. Вчені слідкували за дітьми від навчання у школі і до зрілого віку, та виявили, що ті, які часто порушували правила або в інший спосіб не підкорювалися батькам, досягали більшого у житті, ставали успішнішими та багатими.

Тож усе, що залишається Донні Горман та іншим батькам непокірних дітей, – це радіти за своє чадо, адже у нього є всі шанси досягнути того, про що більшість може лише мріяти.

Чи добре мати дитину із сильним характером?

Психоаналітики стверджують, що діти із силою волі більш схильні робити те, що правильно, аніж те, що роблять їхні друзі. Якщо батьки можуть мотивувати дітей і повернути їхній запал на навчання чи досягнення певної мети, такі діти можуть стати справжніми лідерами, які все робитимуть правильно, навіть якщо ніхто їм у цьому не допомагатиме.

Але як пройти увесь цей довгий шлях боротьби? Насправді все не так складно, як здається.

Батькам просто потрібно:

  • розмовляти з дітьми;
  • прислухатися до них;
  • давати їм можливість пояснювати свою точку зору.

Інколи в дію вступає логіка, типу: «Я старший, я краще знаю, як усе має бути, і метрове дитя не буде вказувати мені, що робити».

Але коли наступного разу ваш маленький генератор ідей прийде до вас зі свіжою думкою, глибоко вдихніть та вислухайте його, і в майбутньому ви пожинатимете плоди цієї витримки.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були успішними. Тому не заважайте їм досягати цього, адже прояв впертості показує, що дитина на правильному шляху.

 «Уют» №29 -15.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *