У Верховній Раді запропонували штрафувати за носіння військової форми без дозволу

штрафувати за носіння військової форми без дозволу
У Верховній Раді запропонували штрафувати за носіння військової форми без дозволу

Якщо цей законопроект буде прийнятий, то зміни внесуть до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Депутати Верховної Ради зареєстрували законопроект, яким пропонується посилити відповідальність за незаконні дії щодо державних нагород, незаконне носіння військової форми і наругу над місцем поховання захисників країни.

Якщо цей законопроект буде прийнятий, то зміни внесуть до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Одним з авторів закону став керівник комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю Олександр Третьяков. На його думку, це дозволить підвищити рівень поваги до захисників України.

Згідно Закону:

• штраф за незаконні дії щодо державних нагород буде збільшений;

• за осквернення могил або руйнування пам’ятника захисникам порушникам загрожуватиме кримінальна відповідальність;

• планіруется встановити штраф за незаконне носіння військової форми, виходячи із загальної вартості такої військового одягу;

• штраф за за покупку, продаж, обмін чи платну передачу ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання, а також за їх привласнення або носіння особою, яка не має на це права, або незаконне зберігання збільшать в 50 разів;

• відповідальність за незаконне виготовлення ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання, нагрудного знака лауреата державної премії, президентської нагороди, орденської стрічки, стрічки медалей на планках з метою збуту;

• до адміністративної відповідальності також пропонується залучати осіб, які носять нагороди, але не мають на це право.

ДО РЕЧІ:

Півтора місяці тому, житель Сум зареєстрував петицію, де просив повністю заборонити продаж військової форми на ринках і в магазинах без пред’явлення посвідчення військовослужбовця.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *