У воду – на хвилину

підвищення імунітету водою
У воду – на хвилину

Існує багато систем підвищення імунітету шляхом загартування організму. Та, про яку поведемо мову, надзвичайно проста. І все ж деяких правил слід дотримуватися.

А методика ця така: треба стати у ванну обома ногами і відкрутити кран із холодною водою (влітку попередньо спустити теплу). Води повинно набратися стільки, щоб вона покрила стопи до щиколоток. Залишатися у воді протягом одного циклу дихання: вдих-видих. Після процедури відразу ж витерти стопи рушником. Щотижня збільшувати тривалість контакту з холодною водою на один дихальний цикл, довівши тривалість процедури до 25-30 циклів.

Увага! У разі появи симптомів застуди (нежить, кашель, біль у горлі й ін.) негайно припинити загартовування до повного одужання. Після поновлення процедур із загартування треба починати все спочатку, тобто з одного дихального циклу. Але тепер нарощувати тривалість процедури швидшими темпами: по одному дихальному циклу не раз на тиждень, а щодня.

Після досягнення часу перебування у холодній воді, рівного 30 дихальним циклам (а це приблизно 3 хв.), можна поступово збільшувати рівень води у ванні до такого, щоб покривалися спочатку частина гомілки, потім –стегон. І нарешті, сісти, а потім і лягти у ванну, поступово закривши водою цілком усю поверхню тіла. У такому разі тривалість процедури скорочується пропорційно збільшенню ділянок тіла, покритих водою. Таким чином, лежати у холодній воді більше 1 хв. не можна і не потрібно!

І ще одна важлива деталь. Перед тим, як приступати до такого загартовування, потрібно протягом тижня приймати розчин аскорбінової кислоти (вітамін С) – 3 г на 0,5 л води. Цей розчин варто випивати маленькими ковтками протягом дня.

Через 7 днів можна починати водні процедури, продовжуючи приймати розчин аскорбінової кислоти у зазначений спосіб протягом усього часу звикання до холодної води (3-4 тижні). Вітамін С у такому дозуванні різко підвищує імунітет, і процедура загартовування протікає значно легше і швидше.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *