У Єгипті виявили гробницю з цінними артефактами

У Єгипті виявили гробницю з цінними артефактами
У Єгипті виявили гробницю з цінними артефактами

«Погляд часу» №18-2019

На півдні Єгипту в провінції Асуан знайдено велике недоторкане стародавнє поховання, що відноситься до періоду греко-римського панування (332 р до н.е. – 395 р н.е.). Про це повідомляє BBC. Гробниця, що складається з декількох кімнат, видовбана всередині скелі. Вхід в неї був замурований кам’яною стіною.

У підземному склепі знайшли 30 мумій, в тому числі дітей. Тіло Тійта, якому і належить гробниця, було укладено в прикрашений розписом дерев’яний саркофаг.

Завдяки написам на саркофагах вдалося розшифрувати також заклинання і молитви, звернені до богів Стародавнього Єгипту – Хнума, Сатіс, Анукет і Хапи.

У похоронних камерах археологи знайшли цілі амфори з пахощами і інші жертовні посудини з подарунками богам. Поруч з чотирма муміями були розставлені блюда з їжею.

Серед всіх знайдених артефактів глава розкопок італійський професор Патріція Пьячентіні зазначила дивно збереглися носилки, на яких в гробницю спускали тіла. Вони зроблені з двох пальмових жердин, між якими натягнута розписна тканина.

А біля входу в підземелля були знайдені фрагменти посмертних масок і прекрасно збереглася статуетка Ба – птиці з людським обличчям, символ душі померлого.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.