Убережемо смородину від скляниці

Убережемо смородину від скляниці
Убережемо смородину від скляниці

«УЮТ» №22-2019

Боротися зі скляницею на смородині важко тому, що більшу частину свого життя вона проводить усередині пагонів, де її не дістати ніякими препаратами.
Припустимо, проводити профілактику вже пізно: скляниця на ділянці живе і процвітає. Як будемо з нею боротися?

Найбільш уразливими є гусениці скляниці, що тільки-но вилупилися і ще не встигли «піти» усередину пагонів, але як їх спіймати саме в цей момент? Весь травень і червень, коли гусениці переходять у стадію лялечки (а для цього багато хто з них залишають свої вкриття усередині стебел), час від часу рихлимо ґрунт під кущами, додаючи в нього попіл і тютюновий пил.

Не забуваємо проводити обрізання смородини навесні, восени та навіть улітку, якщо раптом на гілці з’явилися ознаки ураження. Однолітню гілку обрізуємо «до чистого пагона», тобто зрізуємо ту частину, де проглядається чорна серединка. Більш старі гілки зрізуємо до рівня землі, не залишаючи пеньків.

Навесні рекомендують обрізати смородину двічі: спочатку зробити стандартне санітарно-омолоджуване обрізання, а після розпускання бруньок, коли буде легко відрізнити «погані» стебла від «гарних», видалити всі гілки з дрібним або зів’ялим листям.

Якщо скляниця окупувала весь кущ, можна провести радикальне обрізання: зрізати всі кущові гілки до самої основи. Від кореня почнуть рости молоді здорові пагони, і наше завдання зведеться до профілактики повторного ураження.

Своєчасне обрізання значно скорочує чисельність метеликів і личинок скляниці. Але щоб зменшити їхнє число до абсолютного мінімуму, доведеться вдаватися до обприскувань як хімічними, так і біологічно активними препаратами від шкідників: фітоверм (2 мл на л води), лепідоцид (20-30 г на 10 л води), акарин (2 мл на 1 л води), бітоксибацилін (80-100 г на 10 л води). На кожний кущ бажано витратити літр або півтора отриманого розчину.

Найбільша складність в обприскуванні проти скляниці полягає в тому, щоб вибрати правильний час. Як ми вже згадували, скляницю треба «спіймати» у період вилуплення гусениць, які поки знаходяться на поверхні гілок. Починаємо обприскувати, як тільки на смородині розпустяться перші листочки й повторюємо процедуру через 10-14 днів.

Разом зі смородиною обприскувати необхідно також кущі малини, саме на них харчуються дорослі метелики.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *