Учені наблизилися до створення «синтетичного мозку»

 Учені наблизилися до створення синтетичного мозку
Учені наблизилися до створення «синтетичного мозку»

«УЮТ» №18-2019

Відкриття зробили вчені, що працюють у Каліфорнійському університеті. За їхньою заявою, створення «синтетичного мозку» вже не за горами. Перший вагомий крок для цього зроблено.

Про те, що група вчених приступила до створення «синтетичного мозку», було оголошено в 2012 році. Її учасники мають намір зробити мислячу машину з фізичним інтелектом.

У процесі досліджень фахівці встановили, що мережа з близько розташованих мідних стовпчиків здатна виростити нанопроволоку, якщо її особливим чином обробляти за допомогою нітрату срібла.

Дроти розходяться, як ніби-то у випадкових напрямках. Однак вони дуже схожі на пересічні нейрони мозку. При цьому нанопроволоки самі себе організовують. На атомному рівні вони нагадують синапси (це точки, у яких два нейрона можуть передати сигнали один одному).

Таку реакцію показує проведення МРТ мозку, коли там відображається збереження спогадів.

Коли по утвореній мережі пускався електричний сигнал, нанопроволоки продемонстрували самостійну організацію інформації за подобою людського мозку. Тобто, коли вони об’єднані в мережу, то починають спілкування один з одним. У певному сенсі ця система вже стала «живою», показуючи взаємодію.

У той же час до створення справжнього мозку ще далеко. Однак перший крок, як правило, є найважчим.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.