Україна дала людству нову надію

Було літо, а в душі – лютий. Літо пекло сонцем і болем. На жаль, не всі українські діти сіли за парти на Першовересень у своїх школах. Багато навчальних закладів зруйнували російські окупанти. Чимало учнів поки здобуватимуть освіту на чужині. А деяких школярів росіяни вбили. І не всі студенти повернуться у свої аудиторії…

Україна дала людству нову надію

Пів року триває російсько-українська війна. Пів року сліз і розрухи. Тривоги і надії. Віри в ЗСУ. Щоденних молитов за мир. Пів року, що вічно болітимуть… Пішов сьомий місяць війни…

путінська росія, отруєна ненавистю та злобою до України, вбиває людей, природу, випалює, збезчещує нашу святу родючу землю. Торік Україна виробила приблизно 80 мільйонів тонн пшениці, кукурудзи та ячменю, що становило колосальні 6 % від усіх культур, представлених на міжнародному ринку. Цьогоріч війна внесла корективи: очікується, що вдасться зібрати менше половини минулорічного врожаю.

І це ще не все. Після закінчення війни світ зіткнеться з більш глобальними проблемами. Як з’ясували вчені з Кентерберійського університету, українські землі, забруднені артснарядами, можуть тривалий час бути непридатними для вирощування сільськогосподарських культур. Така ситуація, ймовірно, вплине на продовольчу безпеку і в Україні, й у світі.

Уже близько третини українських земель постраждали від війни. У середньому на кожні 100 гектарів припадає більше 50 тонн металів та хімічних сполук. На їхнє природне відновлення знадобляться сотні років.

Ми повинні щодня нагадувати світу, що росія – країна терорист. Бо лише кожен 20-й ракетний удар росії був завданий по військовому об’єкту, решта 19 – влучали у житлові будинки, школи, лікарні, університети… У те, що українці будували й створювали своїми руками, з чого складалося наше мирне життя. Як зазначили в СБУ, ціллю номер один для росіян є не військові об’єкти, а люди, цивільна інфраструктура.

Страшну цифру назвав радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Наразі невідома точна кількість українців, яких вбили росіяни в цьому стражденному місті. Однак це вже перевищило рівень Хіросіми та Нагасакі, де загинуло близько 50 тисяч людей.

«Один Маріуполь без ядерних бомб зробив крок далеко вперед… 50 тисяч жертв… Але кількість похованих маріупольців може бути набагато більшою. З’явилися додаткові дані, які свідчать про це», – сказав Петро Андрющенко.

росія завела дружбу з терористами «талібану». Афганські делегації вільно відвідують москву. Таліби не проти постачати росії трофейну американську зброю та посилати своїх бойовиків на війну проти України. кремль у свою чергу планує постачати Афганістану нафту, зерно та соняшникову олію. Часом, це не те продовольство, що росіяни вкрали з окупованих українських територій? Для світу «талібан» – терористична організація. Хіба співпраця росії з «талібаном» – не один із вагомих мотивів визнати рф державою – спонсором тероризму?

Україні війна обходиться дуже дорого. Щомісяця країна витрачає на це понад 130 мільярдів гривень. Міжнародні партнери не фінансують українську армію – гроші йдуть із бюджету. Партнери постачають нам лише зброю.

…Тривожним видався цьогорічний День Незалежності. Повітряну тривогу в Україні протягом 24 серпня оголошували 189 разів. За добу росіяни обстріляли 58 населених пунктів. Свято українцям рф псувала з маніакальною жорстокістю. Того дня росія піднімала літаки 200 разів, часто імітуючи удари.

До слова, у стражденному Харкові уже пролунало понад тисячу повітряних тривог. Це – максимум в Україні.

Щодо українських позицій, то окупанти щодня їх обстрілюють по 700-800 разів, випускаючи від 40 до 60 тисяч боєприпасів. Таку заяву оприлюднив Головнокомандуючий ЗСУ Валерій Залужний.

росіяни щоденно скоюють нові злочини проти українського народу. Знищують не лише цілі міста і села, а й буквально викрадають людей. Наймолодших віддають на всиновлення. Як зазначають в Інституті з вивчення війни, окупанти зізнаються, що вивозять українських дітей до своєї країни. Так, управління у справах сім’ї та дитинства Краснодарського краю повідомило про програму, яка передбачає вивезення понад 1000 маленьких українців із Маріуполя. Їх вивезли до Тюмені, Іркутська, Кемерова та Алтайського краю. Окупанти хизуються, що цим дітлахам уже знайшли нові «сім’ї». А ще понад 300 дітей очікують на свою чергу.

Цинізм росії зашкалює. Ця (недо)держава гарантує одноразову грошову виплату за всиновлення викрадених українських дітей.

росія та гуманізм – речі несумісні. Підтвердженням цього є ще один приклад. російський пропагандист ігор мангушев, який вважає себе «денацифікатором», приніс на виступ череп і заявив, що він належить захиснику «Азовсталі». Мовляв, це «трофей». При цьому російський виродок сказав: Україна має бути деукраїнізована, а всі, хто вважає себе українцями, – знищені. Спільнота z-активістів високо оцінила виступ і дійшла висновку, що «жодних протиправославних знущань над черепом не було».

Це ще раз доводить: росіяни пішли на війну проти нас з однією метою – вчиняти геноцид, а не боротися за якісь днр та лнр.

Увесь світ побачив жорстокість і нелюдяність росіян. Тому в багатьох країнах їх не бажають бачити. Зокрема, це стосується туристів. Міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу розглянуть заклики заборонити російським туристам в’їзд у блок. росіяни мають понести колективну відповідальність за війну в Україні, стверджують західні політики.

І понад 75 % українців підтримують рішення після перемоги України й деокупації територій про повний розрив усіх стосунків з ерефією та цілковиту заборону в’їзду росіян у нашу країну.

Ще одна фантастична цифра. Підтримка рішення 1991 року щодо проголошення Незалежності України серед наших співвітчизників зросла майже до 100 %. Це – історичний максимум.

…У світі захоплюються нашими військовими. Україна досягла великих успіхів у війні, застосовуючи зброю і техніку несподіваним чином. Ідеться про те, що українські війська застосовували американську та іншу зброю так, як мало хто очікував.

Українці змінили світ та історію. І змінилися самі. Українці – атланти, що тримають Європу та світ від посягань агресора. Як зауважив Президент Володимир Зеленський, «саме Україна дала людству нову надію, що справедливість остаточно не покинула цей цинічний світ. Усе ще перемагає не сила, а правда, не гроші, а цінності, не нафта, а люди».

Дякуємо ЗСУ, що оберігають нашу Незалежність і кожну мить нашого життя. Світла пам’ять Героям, що стали Небесним Воїнством…

Ольга Чорна

«Погляд часу» №37-8.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *