Україна – «вакцина» від пандемії рашизму у світі

Світ повірив Україні. Повірив у нашу армію. У світі зрозуміли: Україна повинна вистояти, перемогти, аби зупинити рашизм. Адже те, що витворяють росіяни на нашій землі, переживали за часів гітлеризму.

Україна повинна вистояти, перемогти, аби зупинити рашизм

Саме тому наша країна отримує звідусіль допомогу. В Україну з візитами приїжджають відомі політики, актори, перші особи іноземних держав та міжнародних організацій… На країну-окупанта натомість звалюється більше санкцій, зневаги, ганьби.

У московитів підгорає через ленд-ліз для України. Це другий ленд-ліз у світі.

До слова, жодна війна з 1945 року у світі не мала для США аналогічного значення, як нинішня боротьба України проти рашистської росії. Бо ленд-ліз – це не лише зброя. Це означає, що Україна отримуватиме все, що потрібно для перемоги, оскільки московія загрожує безпеці цивілізованого світу. Штати вже передали Україні військової допомоги на $15 мільярдів, що вдвічі перевищує обронний бюджет нашої держави за минулий рік.

А тим часом росія множить свої злочини. Це – не армія, це щось на кшталт збіговиська терористів, злодіїв та ґвалтівників. Верховна Рада України має намір звернутися до Палати представників і Сенату Конгресу США щодо визнання росії державою-спонсором тероризму. І це було б доречно та справедливо.

Щодня рашистські окупанти знищують усе більше інфраструктури нашої країни, вбивають та калічать мирних людей. Для прикладу: упродовж двох останніх місяців російська армія вбила вдвічі більше маріупольців, аніж нацисти за два роки окупації міста в період Другої світової. Такі дані Маріупольської міськради. Гітлерівці вбили близько 10 тисяч маріупольців, а орки – понад 20 тисяч. Більше 40 тисяч містян насильно вивезено на територію московії. Це один із найстрашніших геноцидів мирного населення в сучасній історії. Армія росії цілеспрямовано та безжально знищує Маріуполь та його мешканців. А скільки таких міні-Маріуполів залишила рашистська орда?! Скільки сіл зрівняла з землею?!

Крім того, росія знову намагається влаштувати в Україні голодомор: краде зерно, стріляє по елеваторах та мінує поля. За даними джерел «24 каналу» в українських спецслужбах, кремлівське командування завжди хотіло захопити Україну не тільки для встановлення політичного контролю, але й для перетворення нашої держави на свій сировинний придаток. Зокрема, кремлівського старця цікавили всі підприємства аграрного комплексу. І завжди непокоїло, що Україна займає перші позиції у світі за кількістю експорту зерна. Хоча росія також експортує чимало зернових, зрівнятися з нашими показниками ніколи не могла.

Зараз із тимчасового загарбаних територій вороги вивозять українське зерно у свій оркостан. Бо власних продуктів не вистачає. Ще й не проти торгувати вкраденим збіжжям з іншими державами. А те, що не можуть вивезти, знищують. Так, наприкінці березня окупанти почали бити по об’єктах агропромислового комплексу на Одещині, а у квітні – на Полтавщині та Дніпропетровщині. Мета – вбити здатність України експортувати зерно, а також знищити всі запаси культур, які зберігалися на елеваторах. За словами омбудсменки Людмили Денісової, такими діями росіяни цілеспрямовано працюють над спричиненням голодомору в Україні. Та світ неабияк потерпає від нестачі харчів.

Вивозять російські окупанти з тимчасово окупованих територій і сільськогосподарську техніку для обробки землі. Дещо знайшлося аж у Чечні.

Від нашестя орків страждає все і всі. Діти – немовлята, більші, ще ненароджені… 220 українських дітей вбила російська армія. Сотні поранених.

На жаль, це не остаточні цифри. Бо інформація з тимчасово окупованих територій недоступна.

І ще. 75 % дітей в Україні зазнали травматизації психіки через війну. Про це повідомила в Telegram перша леді Олена Зеленська з посиланням на дані дослідження Gradus Research. За даними згаданої аналітичної компанії, кожна п’ята дитина має порушення сну. Кожна десята – зменшення бажання спілкуватися, нічні жахи й погіршення пам’яті. Найпоширенішим синдромом є «емоційні гойдалки» – стан, коли настрій різко змінюється від гарного до поганого.

Війна не залишилася непоміченою і для тих дітей, які не пережили бомбардування. Одного разу спустившись в укриття, вони назавжди запам’ятають звук сирени.

Чимало дітей, які виїхали з батьками за кордон, сумують за домівками, друзями, рідними, за своєю школою чи садочком…

Трохи про сусідів. З московією все зрозуміло: сусід північний – то є ворог вічний. Ніж у спину Україні – це про білорусь та лукашенка. Придністров’я – невідомо, що прийде в голову і чи почнуть стріляти. Молдова – нейтральність, іншими словами – ні риба, ні м’ясо. Угорщина – велике розчарування. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Угорщину було заздалегідь попереджено росією про напад на Україну. І Угорщина мріяла відгризти шматок української території.

Водночас, велика вдячність нашим іншим сусідам – Польщі, Румунії, Словаччині. За розуміння, підтримку, допомогу. Та десяткам інших країн, які підставили дружнє плече нашій країні.

А ми молимося за Харків, Маріуполь, Херсон, Миколаїв, Одесу… За кожне село та місто, де зараз гаряче. За наших воїнів, наших ангелів, які часто на полі бою роблять неможливе.

Україна щодня наближається до перемоги. Коли раніше на Заході говорили про те, що, мовляв, «ми з вами будемо до кінця», то тепер кажуть: «будемо до перемоги України». Таке колективне рішення цивілізованих країн.

«Такого не бачив за всю історію», – сказав американський адмірал, колишній головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс про знищених в Україні російських генералів. За два місяці московія втратила щонайменше десятьох генералів.

Нашими захисниками захоплюються. Адже ЗСУ – зараз одна з найсильніших та наймобільніших армій світу. Боронить від рашистської експансії. Бо це наче нова пандемія: намагається вразити всю планету. А Україна – «вакцина» від тієї зарази. І світ нам зобов’яний…

Слава Україні! Слава Героям!

Ольга Чорна

«Погляд часу» №21-19.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *