Українці платитимуть податок і мито за посилки з-за кордону

податок і мито за посилки з-за кордону
Українці платитимуть податок і мито за посилки з-за кордону

З 1 липня 2019 року українці платитимуть податок і мито за посилки з-за кордону, вартість яких перевищує 100 євро – понад 3 тис. грн.

Зараз в Україні не оподатковуються посилки вартістю до 150 євро – понад 4700 грн. Ця норма діятиме до липня. Потім нараховуватимуть 20% податку на додану вартість та 10% мита на суму, яка перевищує ліміт.

У бюджеті не вистачає грошей. Тому чиновники порахували, що можна заробити на посилках українців. Нововведення збільшить надходження до державної казни. Але не настільки, як вони мріють. У першу чергу це стосується товарів з інтернет-магазинів. Їхню вартість можна визначити по чеку. Нововведення не поширюється на посилки від родичів чи знайомих з-за кордону. Вони самостійно оцінюють їхню вартість. Можуть вказати – один долар чи євро.

Зараз багато людей купують товари через інтернет. Отримують їх поштою. Звісно, для українців нові правила не вигідні. Якщо скупився на понад 100 євро, доведеться заплатити мінімум на 20 відсотків більше. Люди шукатимуть, як обійти їх. Наприклад, замовлятимуть товари з нелегальних магазинів. Чи оформлятимуть посилки як такі, що прийшли від друзів.

Обмежувати вартість посилок не потрібно. Це не та сфера, звідки можна вибити гроші. Нехай інтернет-торгівля розвивається. Крім того, однозначно зросте тіньовий бізнес. Україні це не на користь. Водночас ліміт у 100 євро – ще не погано. Бо його взагалі пропонували встановити на рівні 22 євро (близько 700 грн. – ГПУ). Поки рішення відклали. На це впливає як економічний, так і політичний фактори. Попереду вибори.

У Білорусі обмежили вартість неоподатковуваних посилок до 22 євро. У результаті надходження до бюджету зменшилися. Сьогодні одне з найприбутковіших відділень Укрпошти – в Луцьку. Бо білоруси туди надсилають свої посилки. Потім приїздять забирати.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *