Українці зможуть самостійно регулювати тепло у будинку

самостійно регулювати тепло у будинку
Українці зможуть самостійно регулювати тепло у будинку

У Кабміні прийняли постанову «Про затвердження Порядку визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності установки приладів – розподільників теплової енергії». Документ дозволить жителям багатоповерхівок, незалежно від опалювальної системи, самостійно регулювати опалення у своїх квартирах і економити на оплаті за послуги ЖКГ.

– Відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку) чи прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці) зможуть регулювати температуру у своїх квартирах, економити тепло і платити виключно за власним лічильником, а не по перевитраті недбалого сусіда. Доплата складе лише за обігрів загальних місць користування і допоміжних приміщень відповідно до площі їх квартири, – розповів міністр ЖКГ України Геннадій Зубко.

Зазначимо, що подібна система діяла лише у будинках із горизонтальною системою опалення, а мешканці старих будинків, у яких діє вертикальна система опалення, платили за тепло «порівну», тобто оплата розподілялася пропорційно.

Наша довідка. Горизонтальну опалювальну систему проводять у нових будинках. Вона складається з двох основних стояків, що проходять по під’їзду. По одному стояку піднімається теплоносій, за другим – відводиться охолоджений. Подача тепла у квартири поверху проводиться через колектор. Така система зменшує кількість аварій, легше в обслуговуванні і дає можливість регулювати кількість тепла, що надходить у квартиру.

Вертикальною опалювальною системою обладнані будинки старого фонду. Така система вимагає більшого тиску для створення циркуляції теплоносія, тому відрізняється більш високим навантаженням на вбудовуване обладнання. Вона являє собою трубопровід, що проходить послідовно через всі опалювальні прилади по стояку. На установку такої опалювальної системи витрачається менше коштів, також вона хороша відкритою прокладкою магістралей. Однак вона недостатньо ефективна, оскільки у кінці трубопроводу теплоносій уже практично охолоджений.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *