Українців почнуть штрафувати за несплату «комуналки»

Українців почнуть штрафувати за несплату комуналки
Українців почнуть штрафувати за несплату «комуналки»

«УЮТ» №16-2019

1 травня 2019 року в Україні набуде чинності нова реформа у сфері ЖКГ, запрацює закон про комерційний облік комунальних послуг і новий базовий закон про житлово-комунальне господарство.

Так, із травня українцям доведеться платити за кожен використаний кубометр води та Гкал тепла. При цьому боржників будуть штрафувати і «відрізати» від послуг. Також у домогосподарство з перевіркою можуть нагрянути інспектори, і споживач послуг зобов’язаний пустити їх у своє житло.

Заборгованість по платежах буде нараховуватися з 21 числа кожного місяця. Виконавець повинен заздалегідь попередити, що порушнику загрожують судові позови або відключення від послуг.

Ще українці будуть платити за будинковий лічильник. Якщо хтось украде кубометри, то за них розраховуватися буде весь будинок.

Важливо пам’ятати, що неналежна якість надаваних послуг – вагома причина не платити за них або платити менше. Це стосується постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання й водовідведення, вивезення побутових відходів та управління багатоквартирним будинком.

Крім того, відключення гарячої води допускається лише на термін не більше, ніж 6 годин на день.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.