Українців штрафуватимуть за комуналку

Українців штрафуватимуть за комуналку
Українців штрафуватимуть за комуналку

З травня 2019 року починає діяти новий закон, який передбачає штраф за кожен день прострочення. Рахувати будуть із 20-го числа.

Закон «Про житлово-комунальні послуги» прийняли ще торік, але вступає у дію він у травні 2019-го. Спочатку передбачалося, що вже з 1 січня українці житимуть за новими правилами. Верховна Рада відтермінувала початок дії закону через нестачу встановлених лічильників.

Комунальна послуга – такий же товар, як картопля чи крупа. І якщо використовував воду, газ, тепло і т. д., проте не заплатив – повинен нести відповідальність. Нині загальна заборгованість за комуналку – приблизно 40 млрд грн. На цьому наголошують автори законопроекту.

Якщо такий борг протримається до року, заплатити доведеться на 1,5 млрд грн більше. Крім основних тарифів з’явиться ще й абонентська плата.

Розмір пені – лише 0,01 % боргу. Наприклад, якщо сім’я платить у середньому 1500 грн за комуналку у місяць і прострочила платіж на 90 днів, сума боргу збільшиться приблизно на 27 грн. Така пеня майже не відчутна. У першій редакції закону штрафи були удесятеро більші, але до другого читання суми урізали.

Кабінет Міністрів розробив документ, який встановить максимальний розмір абонентської плати. Він буде визначатися за формулою: мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати.

Коефіцієнт витрати: гаряча вода і тепло – 0,004; холодна вода – 0,0035; вивезення сміття – 0,0015. Отже, у 2019 році максимальна абонплата на тепло, гарячу воду становитиме 43 грн, на холодну воду – 37,6 грн і на вивезення сміття – 16,1 грн.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *