Українські села перетворяться у безлюдні острови

українські села

Щороку українські села втрачають 1 % населення. Причини – низька народжуваність, висока смертність і виїзд молоді у міста.

Найшвидше скорочення сільського населення відзначено у Харківській і Сумській областях. Щороку воно скорочується на 1,7-1,8 %. Високі темпи характерні і для Київської, Житомирської та Полтавської областей. Історично ці регіони служили постачальником мігрантів для великих міст – Києва, Харкова і Дніпра.

Для сіл Рівненської області характерна найвища в Україні народжуваність. Тільки тут жінки народжують у середньому по 2-3 дитини – саме такий рівень необхідний для природного відтворення населення. Найменше депопуляція торкнулася сіл Закарпаття і Буковини. Для них характерна висока народжуваність і низький рівень міграції. Але і тут села втрачають по 0,4 % населення на рік.

У цілому, у більшості регіонів країни сільське населення щороку зменшується на 0,7-1,2 %. Це вже призводить до закриття шкіл, дитсадків та амбулаторій, а також скорочення інтенсивності транспортного сполучення.

Hагадаємо, раніше Кабмін прийняв постанову, яка передбачає першочергове зарахування до вищих навчальних закладів абітурієнтів, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу. Документ набуде чинності 1 січня 2019 року і буде діяти починаючи зі вступної кампанії 2019 року.

Правом першочергового зарахування зможуть скористатися ті, хто поступає до медичних і педагогічних вузів. Їм належить відпрацювати у сільській місцевості не менше 3 років – на цей період фахівцям будуть безкоштовно надавати житло з оплатою опалення та електрики.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber