Українські стартапери розробили найдешевший вид транспорту

Українські інженери розробили найдешевший вид транспорту – автомобіль на кінетичній енергії.

KINПоки автомобілісти ламають списи в суперечках, що дешевше – дизельне чи газове авто і що ефективніше – електромобіль чи гібрид, українські учасники стартапу Kinetic Force із Житомира розробили, мабуть, найчистіший, найдешевшиий і незвичайний вид транспорту – автомобіль на кінетичній енергії під назвою KIN.

KIN – це кросовер, якому не потрібні бензин, дизель, газ і електрика.

Він оснащений незвичайним кінетичним механізмом, який зовні і конструктивно повторює пристрій заводних дитячих іграшок, що приводяться в рух ключиком.

Винайдена українськими інженерами-любителями технологія «заводу» автомобіля дозволяє приводити в дію двигун транспортного засобу. Так як в KIN не потрібно встановлювати великовагові двигуни, батареї, паливний бак і багато інших систем, вага такого автомобіля не перевищує 1000 кг. А собівартість його виробництва знижується в рази.

Повна зарядка кінетичного кросовера потребує приблизно 15 хв. інтенсивної фізичної сили однієї людини. А цієї енергії вистачить на 80-100 км шляху в умовах міста. Причому настільки незвичайний вид підзарядки дозволяє забезпечити енергією не тільки двигун автомобіля KIN, але і його світлову оптику і навіть сучасну аудіосистему з шістьма динаміками.

Подібний робочий діапазон, економічність і гранична простота обслуговування робить кінетичний автомобіль KIN ідеальним міським транспортним засобом. Провівши один раз на добу його ручний «завод», автомобілю вистачить енергії доставити вас на роботу і назад, а по дорозі відвезти дітей у школу або заїхати в магазин.
Крім того, щоденне інтенсивне 15-хвилинне прикладання фізичних сил може замінити похід у спортзал. Це не тільки збереже здоров’я і стрункість, а й заощадить гроші на оплату місячного спортивного абонемента.

За підрахунками Анатолія Руденко і Михайла Мовчана, винахідників незвичайного автомобіля на кінетичній енергії, за 15 хв. «заводу» автомобіля людина вагою 75-80 кг здатна втрачати близько 400 калорій. Це краще, ніж тренування на біговій доріжці.
Зараз стартап Kinetic Force шукає інвесторів для фінансування створення свого першого прототипу кінетичного автомобіля KIN. Передбачається, що собівартість такого кросовера не перевищуватиме 50 000 грн.
KIN

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber