Українські страви – найкорисніші

Українські страви

Медики переконані, що особливу цінність мають ті наїдки, основними складниками яких є продукти з місць нашого проживання.

Насичені жири так само необхідні організму, як і рослинні олії. Саме свіже сало підтримує імунітет. Крім цього, в ньому міститься унікальна арахідонова кислота, що сприяє належній роботі серця і кровоносних судин (у рослинних оліях вона відсутня). Але не забувайте про порції – вони повинні бути помірними.

Борщ
Борщ в українців – чи не основна перша страва, джерело вітамінів, мінералів і клітковини, яка так необхідна організму. Відвар із овочів, насичений білками, зміцнює імунітет, покращує травлення і сприяє своєчасному спорожненню кишківника.

Холодець
Цю страву часто плутають із заливним, але спосіб їх приготування відрізняється. У заливного обов’язковим складником є желатин, у той час як до справжнього холодцю його не додають.
Такий насичений бульйон дуже корисний при хворобах суглобів, зокрема артрозі, відновленні після механічних травм. Особливо корисна ця страва для легень – білки і екстрактивні речовини відновлюють епітелій органа, допомагають при хронічному бронхіті, “хворобах курця”, навіть при туберкульозі.

Сирники
Виявляється, кальцій, що міститься в сирі, досить важко засвоюється дітьми і людьми з панкреатитом. Однак лікарі впевнені, що кальцій у тандемі з молочним білком приносить найбільшу користь здоров’ю зубів, нігтів і шкіри.
Коли сир піддається термічній обробці, настає “чарівний момент”, і сирники зі сметаною стають ідеальною стравою для тих, що пильнують своє здоров’я. Якщо регулярно готувати сирники, можна запобігти викривлення хребта і захворювання зубів.

Вареники
Така страва може бути як основною, так і замінити калорійний десерт. Якщо тісто на вареники місять із борошна з твердих сортів пшениці, можна не переживати із-за зайвих сантиметрів на талії. Вареники з вишнями можуть бути і десертом, і основною стравою. Просте тісто в поєднанні з ароматними ягодами є джерелом корисних “повільних” вуглеводів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *