Український француз

Олег Скрипка
Український француз

Олег Скрипка – кавалер французького Національного ордена Заслуг.
Скрипка – талановитий співак, який за багато років став одним із символів України та української музики. У його піснях народні мотиви переплітаються з естрадним аранжуванням і традиційним «фатальним» звучанням, що робить його музику справді унікальною. Нині музика і пісні Олега Скрипки добре відомі в Україні і далеко за її межами.

Музикою почав захоплюватися після переїзду до України

Майбутній співак з’явився на світ у далекому Таджикистані в родині лікаря та педагога. Через певні проблеми зі здоров’ям матері сім’я прийняла рішення переїхати до Мурманська. Потім ще кілька років вони жили у місті Кіровську, а згодом переїхали до України. Саме тут Олег почав захоплюватися музикою і за кілька років самостійно навчився грати на гітарі, баяні, акордеоні і трубі.

У 1982 році Олег Скрипка вступив до Київського політехнічного інституту, де вивчав радіотехніку. Водночас молодий музикант почав їздити містами України та вивчати народну музику і традиційні музичні виконавські прийоми. Трохи згодом зібраний матеріал ліг в основу репертуару молодого рок-гурту «Воплі Відоплясова», лідером якого став Олег Скрипка – музикант, фронтмен і вокаліст, автор більшості музичних композицій.

У 1987 році, отримавши диплом вишу, артист зайнявся музичною творчістю, однак паралельно працював інженером на київському заводі «Квант».

Перший успіх прийшов до Олега Скрипки та гурту «Воплі Відоплясова» досить скоро.

Наприкінці 80-х років гурт став членом київського рок-клубу, виступив на фестивалі «Рок-Парад», де став володарем премії «Гурт року». Приблизно тоді ж гурт зумів записати композицію «Танці», яка дуже скоро стала справжнім хітом в Україні та інших пострадянських республіках.

Олег Скрипка

Шість років жив та творив у Парижі

У кінці 80-х років у всіх регіонах Радянського союзу національна музика набувала особливої популярності. Можливо, саме тому гурт «Воплі Відоплясова», виконуючи переважно композиції у стилі фольк-рок, став дуже популярним. Вони відвідали численні фестивалі в СРСР і за його межами: у Вільнюсі, Москві, Санкт-Петербурзі, Варшаві, в усіх великих містах України, часто виступали в Європі тощо. Особливо полюбилися їхні композиції французькій публіці.

На початку 90-х років Олег Скрипка підписав кілька вигідних контрактів із французькими компаніями звукозапису і переїхав жити до Парижа. У цілому «французький період» у житті гурту «Воплі Відоплясова» розтягнувся на цілих шість років. За цей період колектив записав три перші альбоми, а також почав часто гастролювати Францією, Україною, деякими державами Східної Європи.

Повернутися до Києва Скрипка вирішив у 1996 році, де разом зі своїм музичним гуртом продовжив роботу над новими альбомами. Також гурт гастролював країнами колишнього СРСР та Західної Європи.

У житті відомого українського артиста було два важливі романи. Протягом семи років Олег Скрипка прожив у цивільному шлюбі з француженкою Марі Рібо, однак подробиці цього роману він зберігає у найсуворішому секреті.

У 1997 році, після повернення до Києва, артист почав зустрічатися з жінкою на ім’я Наталя Сидь, з якою вони живуть разом і понині. Незважаючи на те, що у закоханих вже є четверо спільних дітей, оформлювати офіційно шлюб вони не збираються.

Олег Скрипка

Музика, кіно та «Країна Мрій»

Інтерес до українського колективу почав повільно падати тільки у середині 2000-х років. Тоді Скрипка гастролював переважно Україною та іншими країнами СНД.

У 2001 році Олег Скрипка випустив свій перший сольний альбом «Інколи». Згодом – ще три сольні альбоми, однак колективна творчість усе ж залишалася для нього пріоритетною.

У 2002 році він уперше постав перед глядачами не тільки як співак, але й як актор, виконавши роль у двох телевізійних мюзиклах – «Вечори на хуторі біля Диканьки» і «Попелюшка». Згодом артист знявся ще у трьох фільмах, проте нові ролі були виключно епізодичними.

У 2010 році за своє багаторічне служіння мистецтву, а також тісний зв’язок із Францією Олег Скрипка отримав звання кавалера французького Національного ордена Заслуг. Затребуваним і популярним він залишався також і в рідній Україні.

Нині артист продовжує працювати разом із гуртом «Воплі Відоплясова» та успішно керує етнофестивалем «Країна Мрій», який він заснував ще у 2004 році.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *