Українці повинні реєструвати SIM-карти: закон набув чинності
Українці повинні реєструвати SIM-карти за паспортом. Із початку 2022 року набрали чинності зміни до Закону про електронні комунікації. Українці повинні обов’язково реєструвати SIM-карти, «прив’язуючи» їх до паспортних даних.

Законопроєкт передбачає, що кінцевий користувач зобов’язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання електронних комунікаційних послуг.
Законопроєкт надає перехідний період до 1 січня 2025 року, під час якого абоненти, які користувалися послугами оператора, зможуть ідентифікувати себе. Після цього періоду постачальники електронних комунікаційних послуг призупиняють їх надання користувачам, які не підписали договір або не здійснили ідентифікацію.
Після двох місяців із моменту припинення, якщо користувач не уклав договір або не надав паспортні дані, комунікаційні послуги припиняють.
Однією з причин введення верифікації є захист персональних даних громадян (наприклад, їхніх банківських рахунків).
Зараз багато хто користується Інтернет-банкінгом, люди отримують виписки на мобільні телефони, замовляють товари і послуги онлайн. Одночасно зростають і ризики шахрайства. У результаті розкрадання телефонів, у пам’ять яких було внесено персональні дані, виникають неприємні ситуації з банківськими рахунками, – так пояснюють необхідність нового законопроєкту його автори.
На сьогодні майже 100 країн, серед яких Норвегія, Південна Корея, Індія, Таїланд, Бразилія, Перу, Польща, Німеччина, Росія, Білорусь і майже всі держави Африки використовують реєстрацію SIM-карток за паспортом. Водночас світовий досвід свідчить, що навіть там, де діє така практика, шахраї знаходять способи й далі викрадати чужі дані і, відповідно – чужі гроші. Тому, чи захистить нас новий закон від телефонних аферистів – велике питання.
«Погляд часу» №2-6.01.2022