Українцям дозволять гнати самогон

Самогонка

Жителям України хочуть дозволити гнати самогон, але не для продажу, а для особистого використання. Таку пропозицію на розгляд Ради внесла група з шести нардепів від партії більшості. Якщо законопроєкт підтримають, то ховати самогонні апарати від поліції не доведеться. Але стежити за тим, щоб самогон не продавали, все ж будуть правоохоронці.

Думки з приводу даної ініціативи розділилися. Одні кажуть, що це не те питання, яким зараз потрібно займатися парламентаріям. Інші ж, навпаки, підтримують законопроєкт.

Один з авторів документа, депутат Ігор Фріс, зазначає, що таким чином новий парламент буде боротися з корупцією.

– Давно пора було це зробити. У Кодексі про адмінпорушення є стаття, у якій ідеться про те, що за самогоноваріння і виготовлення самогонних апаратів без мети їх продажу покладений штраф від 51 до 170 грн. Новий законопроєкт виключить ці норми. Це відбувається тому, що за 2018 рік ця стаття застосовувалася 197 разів. За цілий рік до адмінвідповідальності було притягнуто 80 осіб по всій країні. Але корупційна складова при цьому досить висока, адже недобросовісні співробітники можуть збагачуватися, не привертаючи до відповідальності винних, – прокоментував Ігор Фріс.

На думку нардепа, нинішня норма про «самогоноваріння для себе» є і дискримінаційною.

– За виготовлення пива, вина, наливок та інших авторських напоїв немає ніякої відповідальності. А за самогон – є, – зазначає депутат.

Нагадаємо, що 8 років тому у Парламенті вже реєстрували подібний законопроєкт. Тоді він не набрав достатньої кількості голосів.

«Погляд часу» №45-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *