Укусив собака

Укусив собака

Така небезпека нині чатує часто – і від бродячих собак, і домашніх, яких господарі всупереч адміністративним правилам вигулюють без намордників і повідців.

Напад собаки – це не тільки психологічна травма, а передусім фізична, адже зуби й пазурі залишають на тілі людини колоті та рвані рани, можливе занесення таких інфекцій, як стафілокок, кишкова паличка і навіть вірус сказу. Найчастіше собаки вгризаються у стопи, щиколотки, стегна, долоні, передпліччя. Дітей здебільшого кусають за обличчя, шию, руки, спину. Найнебезпечніші укуси у шию і голову, тобто у місця скупчення життєво важливих кровоносних судин, а обличчя собачі щелепи можуть спотворити так, що навіть дорога пластична операція не допоможе.

Убезпечивши себе від повторних нападів самостійно чи за допомогою інших, необхідно промити рану чистою теплою водою, бажано з господарським милом, у якому містяться лужні речовини, що протидіють вірусам і бактеріям. Для обробки ран можна використати інші дезінфікуючі засоби, як-от: 3-процентний перекис водню, зеленка, йод, спиртові розчини. Якщо рана кровоточить, не поспішайте зупиняти витік крові, бо разом із нею видаляються хвороботворні мікроби. На травмовані місця накладіть стерильну пов’язку, після чого поспішіть до медичного закладу для одержання більш кваліфікованої допомоги.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber