Уміння правильно просити

Уміння правильно просити
Уміння правильно просити

Якщо малюк із раннього дитинства не навчиться правильно звертатися до оточуючих людей із проханнями, то в подальшому йому буде складно розраховувати на отримання позитивного результату, а кожна відмова буде неминуче сприйматися ним як черговий провал.

А для дитини, яка навчиться коректно висловлювати свої побажання, не тільки відмова вже не буде сприйматися як образа, а й навчиться правильно аргументувати свої прохання, намагаючись переконати співрозмовника в їх практичній користі. У нашому повсякденному житті такі люди зможуть досягти більш високих результатів.

Якщо дитя щось просить у батьків, а вони не можуть придбати ту чи іншу річ, і малюк влаштовує істерику, тоді прислухайтесь до цих порад:

– ніколи не залишайте без пояснення свою відмову, мотивовано розтлумачуючи причину;

– завжди давайте можливість дитині пояснити причини висловленого прохання. Навчившись обґрунтовано аргументувати свою правоту, дитя зможе навчитися не тільки краще захищати власні інтереси, а й ефективніше налагоджувати комунікації з оточуючими.

Батьки після отримання розсудливих доводів зобов’язані продемонструвати малюкові, що його побажання й погляди не залишаться непоміченими. Це допоможе підвищити дитині свою самооцінку.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *