Унікальне плем’я вражає тривалістю життя

Унікальне плем'я вражає тривалістю життя
Унікальне плем’я вражає тривалістю життя

Учені вже кілька десятків років намагаються розгадати таємницю феномена племен Хунза, які славляться високою тривалістю життя і відсутністю хвороб.

Долина річки Хунза знаходиться на кордоні Індії та Пакистану, її називають «Оазисом молодості», адже тривалість життя місцевих жителів становить 110-120 років.

Експерти відзначають, що жителі долини Хунза, на відміну від сусідніх народностей, мають європейську зовнішність. При цьому вони володіють власною мовою – бурушасхі, спорідненість якої не встановлена ні з однією мовою світу.

Хунзи купаються в крижаній воді навіть при 15-ти градусному морозі, до 100 років грають у рухливі ігри, 40-річні жінки виглядають як дівчата, у 60 років зберігають стрункість і витонченість фігури, а в 65 років ще народжують дітей.

Улітку вони харчуються сирими фруктами й овочами, узимку – висушеними на сонці абрикосами і пророщеними зернами, овечою бринзою. Дослідники вважають, що саме система харчування цих племен відіграє значиму роль у довголітті людей.

Виділяють суттєві переваги такої моделі: перш за все помірне харчування, вегетаріанське, велика кількість сирих овочів і фруктів, продукти природні, без хімізації та приготовлені зі збереженням усіх біологічно цінних речовин, алкоголь і солодощі вживають рідко, дуже помірно споживають і сіль.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *