Універсальна мазь

універсальна мазь

Із початком весняних польових робіт у мене з’явилися глибокі болючі тріщини між великим пальцем і долонею. Ось і довелося придумати засіб, щоб праця не перетворювалася на важке випробування. Ефект перевершив всі очікування, а компоненти ростуть у мене на підвіконні.

Для приготування мазі я взяв 3 пагони золотого вуса, лист алое середніх розмірів і 2 листки каланхое. Витримавши все це у холодильнику 1 тиждень (щоб отримати біологічно активовані речовини), віджав сік і додав 1 ч. л. вітаміну Е (олійний розчин). За основу використав гусячий жир. Жир необхідно розтопити до рідкої консистенції і влити у нього соки названих рослин і вітамін, довівши об’єм до 100 г. Енергійно збовтувати у закритій баночці до отримання застиглої однорідної емульсії. Склад зберігати у холодильнику.

Протягом 3 днів я залікував тріщини на руках, причому не потрібно ретельно вимивати рани (це досить болюча процедура). Мазь також виявилася дуже ефективною і при лікуванні обвітрених губ, розкритих мозолів і пошкодженнях подушечок пальців миючими засобами, вапном. Лікував цією маззю сонячні опіки на вухах у кота. Вважаю, що мазь відмінно подіє і при опіках, тільки у цьому випадку бажано додати 1 ч. л. вітаміну D.

При додаванні до базового розчину (соки з вітаміном Е) соку кірказону вийде хороший засіб для лікування різних нагноєнь. При додаванні ще й соку нетреби колючої можна з успіхом лікувати лишаї і грибкові ураження.

Всі перераховані вище способи легко можна придбати, виростити, зібрати. Таким чином в аптечці буде майже універсальна мазь. Мені цей засіб допоміг – допоможе і читачам газети «Погляд часу».

А я всім бажаю, щоб праця доставляла тільки радість!

Роман Свиридов

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber