Урожай картоплі у червні

Урожай картоплі у червні
Урожай картоплі у червні

«Погляд часу» №12-2019

Щоб отримати урожай картоплі у середині червня, можна вже у березні почати пророщування бульб на світлі, розклавши їх на підвіконні в один-два шари. Але прозорі коробки з-під тортів підійдуть набагато краще.

Їх можна поставити не тільки на підвіконня, але й поруч із ним. Головне, щоб потрапляло світло і температура була близько +14-16 градусів. Бульби періодично треба обприскувати водою. У цьому випадку виростають міцні, здорові паростки, до моменту садіння вже з маленькими листочками. Майже відразу після посадки розвивається сильний кущ, оскільки всі вічка вже прокинулися. Вночі для загартування зелених паростків температуру можна знизити на 5-7 градусів. Через 20-25 днів бульби з короткими зеленими паростками і зачатками корінців укладають у розсадні ящики, де вже насипаний 4-5-сантиметровий шар торфу з тирсою, потім присипають тією ж сумішшю і зволожують. При такому пророщуванні вже на початку квітня можна отримати по 5-6 паростків з однієї бульби, які розсаджують (по одному) у 12-15-сантиметрові горщики. На початку травня (або ще раніше) розсаду висаджують на грядку з додатковим укриттям на випадок зворотних холодів. Заздалегідь слід запастися перегноєм або добре перепрілим компостом. Адже при садінні у кожну ямку треба внести 2-3 жмені перегною з додаванням деревного попелу.

Пророщені бульби потрібно висаджувати незагущено, позаяк кущі виростають потужними. У двох рядах, відстань між якими 40 см, висаджують бульби у шаховому порядку, щоб кожній рослині вистачало світла. Наступні два ряди розташовують на відстані один метр. Можна скористатися досвідом інших картоплярів: вони теж роблять здвоєні ряди, закопуючи між ними перепрілий гній. На грядці бульби теж розміщують у шаховому порядку – через 30-40 см, а розсаду ранньої картоплі – по одному паростку через 20 см. Такі здвоєні ряди у суху погоду зручно поливати по борознах між ними. Широке ж міжряддя використовують для високого підгортання. Проводять його поступово, підгрібаючи до кущів землю раз на тиждень, що сприяє також знищенню бур’янів.

Вирощування ранньої картоплі розсадою дозволяє уникнути нашестя колорадських жуків. Поки вони вилізуть із ґрунту, картопля вже починає цвісти.

Старих жуків, звичайно, доводиться збирати, щоб не дати їм відкласти личинки, але їх не так уже й багато. Картоплю мульчують соломою, сіном тощо, оскільки бульби формуються при температурі ґрунту +20-22 градуси, а при її підвищенні ріст бульб сповільнюється. Мульчування також перешкоджає росту бур’янів і дозволяє економити на поливі. Цей спосіб дещо трудомісткий, але його можна використати для себе на одній сотці ділянки.

О. Пилипів

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *