Урожай без хімії

Безсумнівно, кожен господар мріє про гарний урожай і тому докладає максимум зусиль для цього. Зокрема, мова йде про добрива і знищення різних городніх «шкідників».

Назріває питання: а чи можливо отримати урожай, не використовуючи при цьому різної хімії? Цілком реально! Замість сильнодіючих речовин на городі можна використовувати столовий оцет, харчову соду, сіль, гірчицю, мило.

Урожай без хімії

Харчова сода

Харчова сода – відмінна допомога для городу. Щоб уберегти урожай від борошнистої роси, змішайте в рівних пропорціях харчову соду, олію, мило рідке (по 1 ст. л.). Розбавте отриману суміш 1 л води, перемішайте, збовтайте. Обприскуйте отриманим засобом рослини у суху погоду. Одного разу на тиждень достатньо.

Засіб можна використовувати для різних культур. Під час дозрівання винограду обприскати гілки і надземну частину розчином харчової соди – 70 г засобу розведіть у відрі води. Обприскування позбавить урожай винограду від сірої гнилі, збільшить урожайність, зробить більш солодкими ягоди.

Цей же розчин використовують для боротьби з капустяними гусеницями. Але для ефективності можна сухою содою посипати капустяну грядку. Якщо на огірковому листі з’явилися плями, то обприскати їх можна содовим розчином. Це продовжить період плодоношення і підвищить урожайність.

Для обприскування кущів аґрусу і смородини в содовий розчин треба додати трохи рідкого мила й одну таблетку аспірину (ацетилсаліцилову кислоту). Харчову соду застосовують для нейтралізації кислого ґрунту, усунення бур’янів. Нею дезінфікують насіння та саджанці перед посадкою.

Піретрум від мурах

Слідом за мурахами на городі обов’язково з’являться колонії попелиці. Вони є винуватцями грибкових і бактеріальних захворювань рослин. При такому сусідстві шанси на хороший урожай значно знижуються. Піретрум – невибаглива рослина, за формою квітів нагадує ромашку. Квіти мають пишну серцевину і яскраві відтінки пелюсток. Ця рослина багаторічна, висота її трохи більше 50 см. Піретрум цвіте з червня по липень. Кущики цієї рослини не люблять мурахи, що розносять по всьому городу тлю. Квітка відрізняється здатністю відлякувати бліх і постільних клопів.

Столовий оцет

Оцет столовий допоможе позбутися мурашок. Для цього рясно збризніть оцтом усі мурашині ходи і доріжки. Розчин оцту прекрасно бореться з грибковими хворобами рослин (іржею і цвіллю).

Протимурашину обробку роблять рано-вранці або ввечері, щоб рослини не отримали опіки від сонячних променів. Для розчину 30 г оцту столового розводять у 2 л води.

Гірчиця

Настоєм гірчичного порошку обприскують плодові дерева. Обприскування роблять через 2,5 тижні після цвітіння, обробку ягідних кущів проводять на початку травня. 100 г гірчичного порошку розвести у 1 відрі теплої води. Отриманий розчин розводять водою (1 : 1) і додати 50 г рідкого мила на відро води.

Сіль кам’яна

Якщо вам необхідно позбутися хрону, який росте на ділянці, використовуйте дрібну сіль. Присипте сіллю свіжі зрізи листя хрону.

Врятувати плодові дерева від грибкових хвороб допоможе сольовий розчин. До розпускання бруньок дерева потрібно обприскати міцним сольовим розчином із розрахунку 1 кг солі на відро води.

«Погляд часу» №28-8.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *