Усе, що потрібно знати про електричну зубну щітку

«УЮТ» №14-2019
1. Чим електрична зубна щітка відрізняється від звичайної?
Ефективністю. Основне завдання домашнього догляду за порожниною рота –якісне видалення зубного нальоту і хвороботворних бактерій, які є основною причиною захворювань зубів і ясен. І з цим електрична щітка справляється у рази краще звичайної. Головний бонус гаджета у тому, що щітка здійснює велику кількість рухів, і це дозволяє набагато ефективніше впоратися із зубним нальотом. Порівняйте самі: звичайною щіткою вдається зробити до 500 очищувальних рухів на хвилину, у той час як електричні здатні робити десятки тисяч таких рухів.
2. Чи безпечна електрична щітка?
Абсолютно безпечна, якщо використовувати її правильно – чистити, злегка торкаючись до поверхні зубів і краю ясен. Міф про те, що такі щітки викликають кровоточивість ясен і шкодять якості емалі, розвінчаний численними клінічними дослідженнями. Цей гаджет, незважаючи на те, що робить велику кількість рухів на хвилину, не робить великого тиску і безпечний для зубів, ясен і пломб.
3. На що звернути увагу, вибираючи електричну щітку?
Головка щітки повинна бути невеликою і зручною, рукоятка комфортно розташовуватися в руці і не ковзати. Сучасні електричні щітки мають різноманітний дизайн і ряд додаткових функцій, наприклад: таймер, автоматичне вимикання, різні режими чищення і додаткові насадки. До речі, електричною щіткою можна користуватися навіть дітям – шукайте позначку «Kids» або «Junior» на упаковці. Часто «дитячі версії» мають яскравий дизайн і навіть світлодіодне підсвічування.
4. Як правильно доглядати за електричною зубною щіткою?
Міняти насадку на щітку рекомендується раз на три місяці. Насправді, цей же термін служби мають звичайні механічні щітки. Коли ви купуєте електричну щітку, зазвичай у комплекті є декілька змінних насадок, позначених різними кольорами. А в деяких випадках навіть зручний ультрафіолетовий дезінфектор. За 5 хв. за допомогою УФ-променів із щетинок щітки будуть знищені накопичені мікроби.
5. Чи можна користуватися електричною щіткою під час носіння брекетів?
Можна. Але крім електричної чи механічної зубної щітки вам знадобляться додаткові засоби гігієни – іригатор і йоржик. При цьому стоматологи рекомендують чистити зуби після кожного прийому їжі чи хоча б полоскати рот водою.