Ущільнення у грудях: серйозніше, ніж здається?

Жіночі груди схильні до одного з найбільш поширених видів раку – раку молочної залози. Саме тому будь-яке ущільнення у грудях привертає увагу жінок і деколи викликає у них паніку. Але існує і чимало міфів на цю тему. Як відрізнити правду від вигадки?
Ущільнення у грудях – рак?
8 із 10 ущільнень у грудях не є раковими новоутвореннями. Це може бути кіста чи фіброаденома (доброякісна пухлина), але не рак. Крім того, іноді ущільнення виникає протягом менструального циклу через гормональні зміни. Але у будь-якому випадку варто звернутися до мамолога, який розвіє сумніви чи підтвердить занепокоєння.
Якщо у вас є ущільнення, але мамографія побоювання не підтвердила, переживати не варто?
Насправді краще пройти додаткові обстеження МРТ, УЗД та повторну мамографію, щоб упевнитися, що новоутворення не належить до ракових. Більш того, лікар може направити вас на біопсію (аналіз зразка тканини), щоб остаточно розвіяти сумніви.
При раку ущільнення завжди болюче?
Ні, аж ніяк. Рак у більшості випадків супроводжується болем, але часто трапляється, що новоутворення зовсім не турбує. За словами медиків, біль, почервоніння, набряк і чутливість виникає під час запалення раку молочної залози.
Рак загрожує тільки жінкам у віці?
Незважаючи на те, що в основному рак вражає жінок у період менопаузи і старше (від 50 років), це не означає, що жінкам молодшого віку це захворювання не загрожує. У разі появи ущільнень у грудях обов’язково зверніться до лікаря і пройдіть обстеження.
Чим менше ущільнення, тим більш імовірно, що це не рак?
«Грудочки» у грудях можуть бути абсолютно різного розміру. І це абсолютно не заперечує наявність раку. Саме тому до лікаря потрібно йти навіть якщо ущільнення за розміром не більше за горошину.
Медобстеження достатньо проходити раз на рік, навіть якщо незабаром після останнього у вас з’явилося ущільнення?
Обов’язково повідомте свого лікаря, якщо ви помітили ущільнення незабаром після вашого нещодавнього обстеження, результати якого показали норму. Справа у тому, що мамографія може пропустити деякі види раку, особливо, якщо у вас щільні тканини молочної залози чи якщо шишка утворилася у місці, яке складно проглядається (наприклад, поруч із пахвою).
Ущільнення скоріш за все нешкідливе, бо у вашій родині не було випадків раку?
Більшість жінок вважають, що вони не схильні до появи раку молочної залози, оскільки в їхній родині випадків цього захворювання не було. Але це аж ніяк не так. Згідно зі статистикою, тільки 15 % жінок із раком молочної залози мають генетичну схильність до цієї хвороби.