Увага на щеплення проти пневмонії

Людям, старшим за 60 років, бажано зробити щеплення проти пневмонії.

Щеплення проти пневмонії

Таку думку висловлює багато лікарів. Зокрема, нещодавно про це заявив екс-головний санітарний лікар України Сергій Бережнов.

«Особам 60+ це життєво показано», – підкреслив він. Особливо в умовах епідемії коронавірусу, додамо ми. І допоможемо розібратися в нюансах цього непростого питання.

Дослідження свідчать, що сучасні щеплення проти пневмонії знижують ризик госпіталізації дорослих у віці 65 років і старших через негоспітальні пневмонії до 70 %. Вакцинація може не тільки мінімізувати кількість загострень, а й знизити захворюваність.

Що таке пневмонія

Запалення легенів з ураженням альвеол, легеневих пухирців, називають пневмонією. Нерідко помилково вважають, що до запалення легенів може призвести переохолодження. Та насправді хворобу спричиняють бактерії, іноді віруси. Найчастіше до пневмонії призводять мікроорганізми пневмококи. Тож лікарі вважають щеплення дієвим способом захиститися від хвороби. Вакцинація надзвичайно ефективна, оскільки близько 50 % пневмоній спричиняє саме пневмокок або комбінація іншого збудника з пневмококом.

Окрім пневмонії, пневмококи можуть призвести до менінгіту і бактеріального зараження крові.

Нові вакцини

Вакцини проти пневмонії почали створювати у другій половині XX ст. Дотепер їх склад доводиться регулярно коригувати – складність полягає у великій кількості різновидів пневмококів. Усього їх близько 100, із них 20 можуть бути потенційно небезпечними для здоров’я людей.

Із 2000 року, коли було розроблено і почали масово застосовувати кон’юговану вакцину, розпочалася нова ера боротьби з пневмококовою інфекцією. Пневмококові вакцини нового покоління забезпечують більш стійкий і тривалий захист не тільки від менінгіту, сепсису, пневмонії, а й від бронхіту, отиту, носійства збудників інфекції.

Де зробити

Вакцинуватися можна в поліклініці, до якої вас прикріплено, або в приватних медичних центрах. Дорослим щеплення роблять у ділянку плеча. Дозу й інтервали підбирають залежно від того, який препарат вводитимуть.

Побічні ефекти

Наслідками вакцинації найчастіше бувають місцеві побічні або небажані явища. За відгуками людей, у дорослих щеплення проти пневмонії іноді спричиняє почервоніння, набряк і незначні больові відчуття в місці уколу. Загальні реакції на вакцинацію бувають рідко і становлять не більше як 2 % від кількості щеплених осіб.

«Погляд часу» №43-20.08.2020

Читайте також: Які щеплення потрібно робити дорослим

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *