Увага! Осінь на дорогах!

Восени на дорогах може стати небезпечно через дощі, опале листя та різкі перепади температур. Також можуть завдати неприємностей і тумани. Такі умови ускладнюють їзду на авто, пересування має бути обережним із дотримуванням усіх правил безпеки.

Осінь на дорогах

Опале листя на дорозі може сильно погіршити зчеплення автомобіля з дорогою, тому такі ділянки дороги потрібно проїжджати дуже обережно, без високих швидкостей і різкого гальмування.

Під час дощу дорога стає слизькою, оскільки на проїжджій частині утворюється водяна плівка. Не можна в такі періоди здійснювати різкі маневри й екстрено гальмувати. Бажано – скидати швидкість до мінімуму. Гальмувати в таку погоду потрібно плавно і повільно.

Через різкі перепади температури теж можуть виникнути проблеми. Вночі температура може падати до 0 °С, а вдень знову прогріватися до +20 °С. Ночами через низьку температуру і сильну вологість на дорогах може з’явитися дуже тонкий шар льоду, який побачити вельми складно.

Будьте обережні, коли виїжджаєте на автомобілі рано-вранці і дотримуйтеся дистанції в потоці машин.

Не варто набирати швидкість на мокрому асфальті, а перед поворотом завжди потрібно сповільнюватися. Особливо варто бути обережними на сліпих ділянках дороги або в незнайомих місцях.

Щоб не втратити контроль над автомобілем, перед калюжею потрібно знизити швидкість – це допоможе колесам добре зчепитися з дорожнім покриттям при попаданні у воду.

Літню гуму на початку осені не варто змінювати на зимову – у період дощів вона може бути зручна, оскільки в ній є спеціальні водовідвідні канали.

Восени темніти на вулицях починає рано, а люди у цей час тільки повертаються додому і на вулицях може бути живий і хаотичний рух. Знижуйте швидкість до 50-60 км/год. у таких районах містах.

Важливо! Із 1 жовтня поза населеними пунктами потрібно буде їздити з увімкненими фарами. Варто дотримуватися цього правила і в містах під час дощу чи туману. Так ви будете краще бачити дорогу і більш помітними для інших учасників дорожнього руху.

«Уют» №39-23.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *