Увага! Тріщини в куточках губ

Маленькі рани в кутиках рота, які в народі називають «заїди», крім того, що викликають значний дискомфорт у звичайному житті, також є причиною різних порушень в організмі.

Маленькі рани в кутиках рота - «заїди»

Ангулярний хейліт (заїди) – це запальний процес, який розвивається на губах та супроводжується ураженням кутиків губ із розповсюдженням запалення на шкіру поряд із ними. Найчастіше заїди виникають у дітей та людей із слабкою імунною системою, хворих на цукровий діабет та похилого віку. Залежно від причини захворювання, заїди можуть бути первинними та вторинними.

Вірусні заїди. Основною причиною появи є вірусні інфекції, а саме вірус герпесу.

Стрептококові заїди викликає стрептококова інфекція з характерною появою кірочки жовтого кольору на місці ураження.

Кандидамікотичні спричиняються грибковою інфекцією – для даного виду хейліту характерний хронічний перебіг. Також існують й інші різновиди хейліту, наприклад, простий хейліт – викликаний звичкою постійно кусати та облизувати губи; екзематозний виникає у людей, які мають в анамнезі алергії й атопічний дерматит; кутовий найчастіше виникає у людей похилого віку, які застосовують зубні протези; світловий є реакцією на сонячні промені.

Основними причинами заїдів є:

 • стрептококова та грибкова інфекція, яка потрапляє до організму при наявності шкірних висипань, які роздряпуються при покусуванні губ, при вживанні погано вимитих овочів та фруктів та ін.;
 • також появі заїд сприє стрес;
 • дефіцит харчування;
 • контакт із подразником (косметика);
 • низька вологість, холод, сильний вітер;
 • механічне подразнення (неправильний прикус, відсутність зубів, погано підібрані зубні протези).

Своєчасна діагностика становить велике значення, оскільки гостра форма легше піддається лікуванню, що запобігає розвитку хронічного перебігу.

Лікар призначає лабораторні аналізи крові (рівень глюкози, біохімія, печінкові проби, аналіз на виявлення сифілісу та вірусу герпесу) та сечі, УЗД і консультацію вузькопрофільних спеціалістів. Вид терапії буде залежати від причини, яка викликала ангулярний хейліт.

Зазвичай лікування включає призначення лікарських препаратів місцевої дії (мазі) та вітамінотерапію. При наявності інфекції призначається антибіотикотерапія, при вірусній – противірусні препарати.

При кандидамікотичній формі хейліту доречним буде призначення антимікотичних засобів.

Профілактика

Із метою запобігання появи тріщин у кутиках рота необхідно:

 • вживати їжу насичену вітамінами (авокадо, риба, горіхи зелені, овочі та ін.);
 • захищати губи гігієнічною помадою;
 • дотримуватися правил особистої гігієни;
 • контролювати звичку облизувати та кусати губи;
 • проходити профілактичні огляди у стоматолога.

У першу чергу при виникненні проблеми не потрібно самостійно її вирішувати та маскувати косметичними засобами, оскільки це може спричинити тільки розповсюдження інфекції по всьому обличчю. Тільки лікар повинен встановити прямий зв’язок розвитку хейліту з іншими зовнішніми та внутрішніми чинниками.

 «УЮТ»  №38-17.09.2020

Читайте також: Дивіться в корінь

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *